Mobil

Motorola Moto Z Oreo almaya başladı

Lenovo'nun alt markası olan Motorola Moto Z akıllı telefonu Android 8.0 Oreo almaya başladı.

Motorola Moto Z Oreo almaya başladı

Android işletim sisteminin en son sürümü olan 8.0 ya da kod adıyla Oreo birçok telefona gelmeye başladı.Bunlardan biri de Motorola. Ülkemizde de satılan akıllı telefon markasının Moto Z modeline Android 8.0 Oreo gelmeye başladı. Telefona verilen bu yeni Android sürümünün ilk durağı Avrupa oldu.

Aslında bu Moto Z sahipleri için de biraz sürpriz oldu. Zira Motorola, yeni modeli için Oreo verip vermeyeceği konusunda bir açıklama getirmemişti. Avrupa'daki kullanıcılardan başlayan güncellemenin önümüzdeki günlerde dünyanın diğer bölgelerinde de verilmesi bekleniyor.

Güncellemenin Avrupa'da veriliyor olması Türkiye'de de bu güncellemenin verilebileceği anlamına geliyor. Moto Z kullanıcıları bugünlerde telefonlarının güncelleme menüsünü daha sık kontrol edebilirler.

Yazılım sürümü OPL27.76-51 olarak gelen Oreo güncellemesi beraberinde 2018 Mart ayı güvenlik yamasını da telefona yüklüyor. Android Oreo ve güvenlik yamasının yanı sıra, Moto Z kullanıcıları ayrıca yeni güncellemeyi yüklendikten sonra kararlılık iyileştirmeleri ve hata düzeltmelerini de yükleyerek telefonlarını daha sorunsuz bir şekilde kullanabilecek.

Yorumlar
halit
ben 2020 nin başında aldım hala bu güncelleme gelmedi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.