Mobil

Motorola, Nexus 6'da gizli bir LED bildirim ışığına yer veriyor

LED bildirim ışığını aktif etmek için yazık ki Nexus 6'ya bazı talimatlar uygulamak gerekiyor.

Motorola, Nexus 6'da gizli bir LED bildirim ışığına yer veriyor

Google’ın Motorola tarafından geliştirilen performans canavarı (ne yazık ki bu defa fiyat/performans diyemiyoruz) akıllı telefonu Nexus 6, sahip olduğu bazı yazılım özelliklerini Moto X’ten miras alıyor. Bunlardan biri de Aktif Ekran özelliği.

Aktif Ekran özelliği sayesinde telefona gelen bütün iletiler, telefon kilit ekranda olsa dahi görüntülenebiliyor. Üstelik Motorola özelliğin pil tüketimini en aşağıda tutmak için sadece gerekli alt pikselleri harekete geçiriyor ve bu noktada batarya tüketimini en aşağıya çekiyor.

Nexus 6 henüz ülkemizde satışa çıkmadı ancak telefona sahip olacakların üst bölümde hoparlör ızgarasının altında  gizli bir bildirim ışığının varlığından haberdar olması gerekiyor. Ne yazık ki bu özellik gizli tutuluyor ve etkinleştirmek için Nexus 6’ya başta Root işlemi başta olmak üzere bazı talimatların uygulanması gerekiyor.

Nexus 6’nın LED bildirim ışığı üstelik farklı renklerde de kullanılabiliyor. Motorola muhtemelen Aktif Ekran özelliğinden olsa da gerek bildirim LED’ini gizli tutmayı uygun görmüş. 

1416813278_nexus-6-led.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.