Motorola, Nokia'nın izinden gitmeye karar verdi!

Motorola CEO'su, efsanevi Razr serisinin dönüşü hakkında müjdeli haberler verdi.

Motorola, Nokia'nın izinden gitmeye karar verdi!

Retro telefonlar, birer birer geri dönüyor. Bilindiği üzere Nokia, efsanevi modeli 3310'un yeni sürümünü geçtiğimiz yıl satışa sunmuştu. Ne var ki, her ne kadar hoş görünse de cihaz, son derece yetersiz özelliklere sahipti.

Nokia bu yıl, çok daha iddialıydı ve zamanının üst düzey telefonu 8110'un dönüşünü müjdeledi. HMD Global aynı hataları yapmadı ve 8110'u modern teknoloji ve nostaljik tasarımın bir bileşimi olarak geliştirdi.

Motorola, Nokia'nın izinden gitmeye karar verdi! - Resim : 1

Motorola da benzer bir yol izleme niyetinde. Lenovo CEO'su Yang Yuanqing(Lenovo, Motorola'nın kontrol hissesini Google'dan satın almıştı)  MWC 2018 organizasyonunda verdiği röportajda, Razr serisinin geri döneceğini duyurdu.  CEO, açıklamasında "Şirketimizin, Razr serisinin yeni sürümünün yakında hayata döndüreceğini ve bu modelin eski modele oranla çok daha gelişmiş bir cihaz olacağını söyleyebiliriz. Elbette Razr'ı, Razr yapan ögelerden vazgeçmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Motorola Razr V3, piyasaya sürüldüğü 2005 yılında "Açılıp kapanabilir mimarisi ve katlanabilen tasarımı" ile tüm dikkatleri üstünde toplamıştı.  

Söz konusu cihaz ile yılın ikinci çeyreğinde buluşmamız kuvvetle muhtemel.