Motorola Razr 3’ün amacı Galaxy Z Flip 4’ten pay kapmak!

Önce iptal edildiği iddia edilen ancak geçtiğimiz gün resmi tanıtım tarihi açıklanarak bu haberlerin doğru olmadığını gösteren Motorola Razr 3’ün satış stratejisi de belli oldu.

Motorola Razr 3’ün amacı Galaxy Z Flip 4’ten pay kapmak!

Katlanabilir akıllı telefon dünyasında bir lider varsa o da tabi ki Samsung’dur. Pazara sunduğu Fold ve Flip serileriyle tüm rakiplerini ezip geçen Güney Koreli teknoloji şirketine karşı en etkili rekabet içerisinde olan isimlerinde başında ise Motorola geliyor. Yeniden canlandırdığı Razr serisi ile katlanabilir akıllı telefon dünyasında söz sahibi olmak isteyen Motorola, her ne kadar şimdilik bu amacına ulaşamamış olsa da, yine de denemekten vazgeçmeyecek gibi görünüyor.

Her ne kadar geçtiğimiz günlerde ortaya atılan bir iddiada Motorola’nın Razr 3 projesini iptal ettiği söylentileri akıllara “Acaba Motorola’da mı pes etti?” sorusunu getirse de, şirket tarafından dün yapılan açıklamayla 2 Ağustos’un işaret edilmesi bu iddiaların gerçek olmadığını göstermişti.

Motorola Razr 3’ün amacı Galaxy Z Flip 4’ten pay kapmak!

İşte Motorola’ya yakın kaynakların yeni iddialarına göre şirketin 2 Ağustos’u tercih etmesinin çok önemli bir nedeni var. Bilindiği üzere Samsung, katlanabilir akıllı telefon pazarının en çok satan serisi konumundaki Galaxy Z Flip’in yeni modelini 10 Ağustos’ta resmen tanıtacak.

Bu durumu göz önünde bulunduran Motorola ise, telefonunu en büyük rakibinden 1 hafta kadar önce tanıtıp piyasaya sürerek en azından bir zaman avantajı yakalamak istiyor. Bunun yanında Motorola Razr 3’ü fiyatı açısından Galaxy Z Flip 4’ün bariz şekilde altında tutmayı hedefleyen şirket, fiyat rekabeti konusunda da rüzgarı arkasına alarak katlanabilir akıllı telefon pazarında söz sahibi olan markalardan biri olmak istiyor.

Bakalım Motorola yeni akıllı telefon modeliyle bu amaçlarına ne kadar yaklaşabilecek?