Motorola Razr 50 Ultra’nın çıkış tarihi Amazon tarafından açıklandı

Motorola’nın yeni amiral gemisi modeli Razr 50 Ultra’nın çıkış tarihi Amazon tarafından duyuruldu.

Motorola Razr 50 Ultra’nın çıkış tarihi Amazon tarafından açıklandı

Motorola Razr 50 Ultra dün tanıtıldı ve Amazon  Hindistan tarafından yapılan açıklamaya göre 4 Temmuz’da piyasaya sürülecek. Bu bilgi, katlanabilir akıllı telefon için Amazon’un internet sitesinde bir tanıtım sayfası oluşturulmasıyla ortaya çıktı. Ayrıca Amazon, Razr 50 Ultra’nın gece mavisi, bahar yeşili, şeftali tüyü ve sıcak pembe olmak üzere dört renk seçeneğiyle geleceğini duyurdu. Ancak, sıcak pembe renk seçeneği, dünyanın ikinci büyük akıllı telefon pazarına sunulmayacak.

Motorola Razr 50 Ultra, Snapdragon 8s Gen 3 yonga seti ile çalışıyor, Android 14 işletim sistemi ile geliyor ve üç farklı bellek yapılandırmasına sahip. Amazon 8GB/256GB, 12GB/256GB ve 12GB/512GB. Amazon, 512GB depolama seçeneğinin Hindistan’da satışa sunulacağını doğruladı, ancak diğer seçeneklerin de mevcut olup olmayacağı henüz belli değil. Ayrıca, Razr 50’nin Hindistan’da 4 Temmuz’da piyasaya çıkıp çıkmayacağı da netlik kazanmadı.

Motorola’nın akıllı telefon pazarındaki yerini sağlamlaştırma çabası devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde şirket Çin pazarına giriş yapan şirket Moto S50 Neo’yu da tanıttı. Bu model, Snapdragon 6s Gen 3 yonga seti, 6.7 inç kavisli pOLED ekran (FHD+ 120Hz) ve 5.000 mAh batarya ile dikkat çekiyor. 30W hızlı şarj desteği sunan S50 Neo, gri, olivin ve surf renk seçenekleri ile geliyor. Yeni Motorola Razr 50 Ultra, ise katlanabilir telefon pazarında büyük ilgi uyandırıyor ve sunduğu özelliklerle dikkat çekiyor. Motorola, bu model ile kullanıcılara daha fazla depolama ve güçlü performans sunmayı hedefliyor. Şirketin Hindistan ve Çin pazarına açılması geleceği açısından önemli gözüküyor. Abd ve Avrupa pazarını domine eden Apple, Samsung, Huawei gibi markalar var. Bu nedenle alternatif pazarlar Motorola, Nokia gibi var olma çabası içinde olan şirketler için çok önemli.