Mobil

Motorola'dan Droid ailesi: Mini, Ultra ve Maxx

Önümüzdeki ay birçok telefon tanıtması beklenen Motorola cephesinden detaylar gelmeye devam ediyor.


Google tarafından satın alındıkta sonra uzun bir süredir yeniden yapılanma süreci yaşayan Motorola nihayet beklenen çıkışı yapmaya hazır. Başta Moto X olmak üzere Droid ailesine mensup bazı telefonların önümüzdeki haftalarda tanıtılması beklenirken, telefonlara dair detaylar da geleye devam ediyor. Mobil dünyasını bir numaralı sızıntı kaynağı Evleaks, Droid ailesinde yer alan Mini, Ultra ve Maxx modelleri bir görsel üzerinde sızdırırken, telefonların çıkış tarihi içinse ağustos ayı işaret ediliyor.

Görsellerden anlaşıldığı üzere şirket, özellikle arka bölümde yer alan desenli yapıyı 2013 yılı modellerinde de sürdürecek. Dayanıklı bir yapı sunması beklenen telefonlar alt bölümde yine üç adet kapasitif buton yer alacak. Nexus modellerde ekrana konumlandırılan yazılımsal tuşları tercih eden Google’ın söz konusu durumu Motorola cephesinden benimsemediğini görüyoruz.

1373528717_gsmarena001.jpg

Razr Mini modeli muhtemelen Intel işlemci ile çalışan Razr i ve Snapdragon işlemciyle çalışan Razr M modellerinin yerini alacak. Buna ek olarak adından da anlaşıldığı üzere Ultra modelinde büyük bir pilin (yoğun kullanımda 48 saat) yer alması bekleniyor. Telefonun Ultra Maxx olarak adlandırılması da gündemde. Yeni nesil Maxx modelinin ise Amerika’ya özel olacağı ve teknik özellikler noktasında Ultra modeli ile benzerlik göstereceği bildiriliyor.

Yorumlar
razr mini hakkındaki kişisel görüşüm haberde söylendiği gibi razr i ve razr m modellerinin yerini alabilir teknik bakımdan çok üstün olmayacağını düşünüyorum motorola razr mini de pil gücü ve dayanıklılığı öne cikartacaktır öte yandan razr ultra teknik bakımdan üst seviye olmasada güzel bir performans sunabilir droid maxx modeli ise razr maxx hd modelinin yerini alacagı kanaatindeyim teknik bakimdan biraz daha iyi olabilir uzun zamandır gündemden düşmeyen gizemli telefon moto x bir amiral gemimi onu bile bilmiyorum hakkında onca söylentiler çıkmış olmasından olsa gerek ama yeni droid ler bir yana motorola google ın da desteği ile moto x modelini birkaç hafta içinde tanıtmaya hazırlanıyor her ne kadar orta üst seviyede ozelliklere sahip olacağı dile getirilsede motorola sunacağı yenilikçi özelliklerle bizi şaşırtabilir
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.