Mobil

Motorola'nın Ice Cream Sandwich planları yayınlandı!

Google'ın geçtiğimiz haftalarda resmen satın aldığı dev şirketin ICS güncellemesine dair planlar sızdı!

Motorola'nın Ice Cream Sandwich planları yayınlandı!

nHatırladığınız üzre dünyanın en büyük donanım üreticilerinden Motorola geçtiğimiz haftalarda resmen ve hukuken Google'ın bir parçası haline geldi. Google yeni aldığı Motorola firması üzerinde düşündüğü projeler için şimdiden çalışmaya başladı bile.

Google'ın satın aldığı dev şirketten geçtiğimiz haftalarda bildiğiniz üzre mobil cihazlarının hiçbirisine ICS güncellemesinin gelmeyeceği açıklaması gelmiş, hemen ardından Motorola yeni üreteceği mobil cihazları için yepyeni bir ICS arayüzü ile karşımıza çıkıp son derece şaşırtmıştı.

1312530191_motorolaxt531detay.jpg

Motorolanıın ICS arayüzlerini daha önce sizler için videolu olarak yayınlamıştık, Motorola'nın Android 4.0'lı cep telefonlarında "stok Android arayüzünü" kullanmayacağı, bunun yerine kendi arayüzünü yayınlayacağı doğrulandı. Motorolanın ICS güncellemesini yayınlayacağı ROM'unda ilk göze çarpanlar, farklı simgeler, bazı biçim değişiklikleri ve farklı kilit ekranı ile farklı giriş ekranı olurken, yeni kilit ekranı, kamera, kısa mesaj, telefon defteri ve giriş ekranı gibi öğeler Motorola markalı cep telefonlarında hızlı erişimin öncüleri oluyor. Motorola yeni güncellemeyle birlikte video kaydı yaparken fotoğraf çekimini de sunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.