Motorola’nın iki yeni bütçe dostu telefonundan önemli bilgiler var

Çin merkezli teknoloji devi Motorola’nın yeni bütçe dostu akıllı telefon modelleri Motorola Moto G53 ve Motorola Moto G73’ten yeni haberler var.

Motorola’nın iki yeni bütçe dostu telefonundan önemli bilgiler var

Akıllı telefon dünyası sadece Samsung ve Apple’dan ibaret değil. Her ne kadar bu iki şirket amiral gemisi seviyesinin en önemli temsilcileri olsalar da iş bütçe dostu veya fiyat performans odaklı telefonlara gelince, işin içine birçok marka dahil oluyor ki bunlardan biri de Motorola.

Geçtiğimiz yılı son derece verimli bir şekilde geçiren Çin merkezli teknoloji devi, 2023 yılına da iyi bir başlangıç yapmak istiyor. Motorola’ya yakın kaynaklardan gelen son bilgilere göre, Moto G53 ve Moto G73 isimli iki bütçe dostu modelin global versiyonları üzerindeki çalışmalarda sona gelindi. Peki bu telefonlar akıllı telefon kullanıcılarına ne gibi özellikler vadediyor?

Gelen son bilgilere göre Motorola Moto G53 modeli karşımıza 6,5 inç büyüklüğünde ve 720 x 1600 piksel çözünürlüğünde IPS LCD ekran ile gelecek. Gücünü Snapdragon 480+ yonga setinden alacak olan telefon bu işlemci kümesini ise 6GB RAM + 128GB dahili depolama alanıyla destekleyecek.

Motorola’nın iki yeni bütçe dostu telefonundan önemli bilgiler var

Arka yüzeyinde 50MP + 2MP’den oluşan ikili bir kamera kurulumuna sahip olacak telefonun ön yüzeyinde ise 8MP’lik bir selfie kamerası bulunacak.

Daha yüksek bir donanım seviyesinde olan Moto G73’e baktığımız zamansa bu telefonun 6,5 inç büyüklüğünde 1080 x 2400 piksel çözünürlüğünde IPS LCD ekrana sahip olduğu anlaşılıyor. Gücünü MediaTek Dimensity 930 yonga setinden alacak olan telefon aynı zamanda 6GB RAM + 256G dahili depolama alanı ve 8GB RAM + 256GB dahili depolama alanı seçenekleriyle karşımıza çıkacak.