Mobil

Mozilla Firefox OS CES 2013'te

CES 2013 fırsatını kaçırmayan Mozilla, lansman öncesi burada da tanıtımını yaptı.

Mozilla Firefox OS CES 2013'te

Mozilla, 2013 yılı içinde Telefonica ve Qualcomm gibi destekçilerinin yardımıyla Firefox OS'un lansmanını düzenleyecek. CES 2013 fırsatını kaçırmayan Mozilla, lansman öncesi burada da tanıtımını yaptı.

CES 2013'te sergi açan Mozilla, kendi standında HTML 5 tabanlı işletim sistemini ismi belirtilmeyen bir cihaz üzerinde tanıttı. Meçhul cihazın ZTE'nin Blade adlı modeli olduğu düşünülüyor.

1357663812_firefox.jpg

Mozilla, Firefox OS'un tanıtımı için giriş seviyesinde bir cihaz kullanması, şirketin bu işletim sistemiyle fazla yükseklere çıkmayı düşünmediğini gösteriyor. Firefox işletim sisteminin çok fazla özelliği de bulunmuyor. Bu nedenle giriş seviyesi cihazları hedeflemesi bu durumun başlıca nedeni olabilir.

Firefox OS'lu cihazların ilk olarak Brezilya'da piyasaya sürüleceği söyleniyor. Ayrıca Güney Afrika gibi ülkeleri odak noktası olarak görülüyor. Firefox OS'u Türkiye'de görmekte çok şaşırtıcı olmaz herhalde.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.