Mobil

MWC 2013: Samsung, Bada'yı emekliye ayırdı

Samsung'un büyük umutlar bağladığı Bada, Tizen işletim sistemine dahil ediliyor

MWC 2013: Samsung, Bada'yı emekliye ayırdı

Bada ve Tizen işletim sistemine ait dedikodular uzun süredir gündemde yer buluyordu. Samsung, MWC 2013 etkinliğinde yeni ürünler tanıtmanın yanı sıra 2013 yılı planlamasına ait bazı detayları da kamuoyuna sunuyor. Samsung'un Medya Çözümleri Merkezi Başkanı Hong Won-pyo gün içerisinde yaptığı değerlendirmede Bada işletim sisteminin Tizen içerisinde entegre edileceğini ve Bada işletim sistemine sahip telefon üretilmeyeceğini bildirdi.
1361817321_tizen-bada.jpg

Şu an kullanılabilir durumda olan Bada uygulamaları Tizen işletim sisteminde çalışacak ancak, Bada işletim sistemine sahip bir telefona Tizen işletim sistemi sunulmayacak. Samsung’un Intel ile geliştirdiği platformdan ilk çözümler 2013 yılı içerisinde kullanıcıları beğenisine sunulacak.

Yorumlar
Sinan
Tizen'in atası sayılabilecek Os2008 yüklü bir nokia 810 kulanmıştım. Temiz bir linux deneyimi sunuyordu, debian tabanlı. Az üretilen deneysel bir cihaz olatak kaldı, nokia maemo projesini MS'le anlaşarak terk etti. Projeyi bir süre gönüllüler götürdükten sonra sırasıyla intel ve samsung devraldı. İyi de oldu.
Cevapla
ahmet
samsung kadar müşteri sini enayi yerine koyan başka şirket yoktur
Cevapla
Misafir
1.4 ghz wave 3 çöp...
Cevapla
Misafir
ya hani 5 inç full hd telefon?
Cevapla
wave?
Samsung bizlerdeki binlerce wave yi toplasın da GÖZÜNE soksun. kendi öz müşterisine bi şirkddt bunu nasıl yapar? Milyar veripte alınan cihazlar çöp oldu. İşte hamsunga güvenenlerin sonu. YUH SANA HAMSUNG.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.