Mobil

MWC 2013: Samsung, Firefox işletim sistemine sıcak bakmıyor

LG ve Sony'nin aksine Samsung, Firefox işletim sistemiyle ilgilenmiyor.

MWC 2013: Samsung, Firefox işletim sistemine sıcak bakmıyor

Firefox işletim sistemini bünyesinde barındıran ilk telefon MWC 2013 etkinliği kapsamında kullanıcılara sunulurken, ZTE, Alcatel ve Hawei ilk aşamada sistemi destekledikleri ve ürün tanıtımlarına devam edeceklerini bildirmişti.

Açık kaynak kodlu işletim sistemi için yine aynı etkinlikte Sony ve LG’nin ilgi duyduğu bildirilmiş, hatta Sony’nin iddialı bir telefonu 2014 yılında kullanıcılara sunacağı resmi ağızlarca doğrulanmıştı. Firefox işletim sistemi ile ilgili Samsung cephesinden gelen açıklamalar ise tam tersi istikametinde. MWC 2013 etkinliğinde Samsung yetkililerinden gelen açıklamalara göre şirket, Firefox’a ilgi duymuyor. Android’in yanı sıra Intel ile Tizen’i geliştiren Güney Koreli üretici aynı zamanda Windows Phone 8 platformu için de ürünler sunuyor. Hal böyle olunca Samsung'un yeni bir platforma ilk etapda ilgi duymaması olağan olsa gerek.

1361948664_firefox-250213.jpg
Yorumlar
Misafir
Bazı arkadslar işletim sistemi ile browser'ı karıştırıyor
Cevapla
Misafir
bişeye yaradigi yok ya firefox un crome dan şaşmamali
Cevapla
kuberd
windows phone 9 mu?
Cevapla
s3
Aman sıcak bakmasın. Yoksa bada ya yaptığını ona da yapar!.
Cevapla
Burak Kaya
Düzeltildi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.