My Little Pony - İnceleme

Dünyada sıkı bir hayran kitlesi oluşturan çizgi filmin, oyun versiyonu oldukça eğlenceli bir deneyim sunuyor.

My Little Pony - İnceleme

Mobil dünyasının en önemli oyun yapımcılarından Gameloft’un özellikle kız çocuklara yönelik sunduğu My Little Pony, hem iOS hem de Android cephesine bakıldığında birçok kullanıcının beğenisini kazanmış durumda. Çizgi filminin yanı sıra hazırlanan oyuncuklarla çocukların bir hayli ilgisini çeken yapım, oldukça eğlenceli bir oyun ile karşımıza çıkıyor.

Mutlu ve huzurlu bir yaşamın sürdürüldüğü Ponnville’in Nightmare tarafından karanlığa gömülmesiyle kasabada kimseler kalmaz.
1363845645_unnamed.jpg

Twilight Sparkle, Spike ile beraber kasabasının tekrar kurulması için Ponyville'e gelir. Kasabayı tekrar yaşanacak hale getirmek için evler, dükkanlar ve şehrin süslemesi sağlanacak.  Yeniden oluşturulması planlanan kasabada, yapılması gereken ilk iş temel ihtiyaçların giderilmesidir. Bu ihtiyaçların başında tabi ki yiyecek geliyor. Kahramanımız öncelikle yiyecekler bir şeyler üretmek için bir yel değirmeni oluşturmamızı istiyor. Devamında ise bir kuyunun oluşturulması sağlanacak.
1363845657_unnamed-1.jpg

Kahramanımız tüm bu işlerle uğraşırken sıkılmaması adına bazı aktivitelerde yer alıyor. Top sektirme ve bonus kazanmamız için oluşturulan bu etaplarda mümkün olduğu kadar başarı sağlanıp yıldız ve sikke toplanması sağlanıyor. Yıldız toplamak için çeşitli opsiyonlar sunulmuş. Uçmak ve elma toplamak bunlar arasında sayılabilir. Kazanılan bonuslar oldukça önemli, zira ilerleyen etaplarda bizi yönlendiren Twilight Sparkle’nin isteklerini yerini getirmek için bunlara fazlasıyla ihtiyaç duyacağız. Ayrıca diğer favori Pony’lerde zamanla diğer arkadaşlarına yardıma geliyor.
1363845680_unnamed-2.jpg

Aşamaları geçtikçe daha zorlu etapların sizleri beklediğini hatırlatalım. Oyunda seslendirmeler İngilizce yapılırken, görevlerin Türkçe altyazı ile sunulması oyunun anlaşılmasını daha kolay bir hale getiriliyor. Oldukça basit bir oynanışa sahip olan yapımda Pony'lerle istenilen şekilde iletişime geçme olanağı sunuluyor. Daha çok kız çocuklarını hedef alan oyun için yapılan yorumlara göz attığımızda, farklı yaş gruplarından da oyuna bir hayli ilgi gösterildiğini görüyoruz.

Sizlerde Twilight Sparkle, Spike ile beraber kasabasının tekrar kurulmasına yardım etmek istiyorsanız oyunu aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. My Little Pony, İos ve Android platformunda oyun severlere ücretsiz olarak sunuluyor.

My Little Pony- Android,  My Little Pony- iOS
1363845700_unnamed-3.jpg1363845711_unnamed-4.jpg