Ne yapıyorsun Xiaomi, böyle bir akıllı telefon olamaz

Teknoloji dünyasına sunduğu yeniliklerle dikkatleri üzerine çeken Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin yeni telefonu yine tüm gözleri üzerine çevirecek.

Ne yapıyorsun Xiaomi, böyle bir akıllı telefon olamaz

Xiaomi'nin en yeni amiral gemisi modeli olan Xiaomi 15 Pro hakkında son sızıntılar heyecan yaratıyor. Digital Chat Station tarafından paylaşılan bilgilere göre, cihaz 2K çözünürlüklü ve hafifçe kavisli bir ekranla gelecek. Ekran boyutu hakkında kesin bir bilgi verilmese de, önceki modelle benzer boyutlarda olacağı ifade ediliyor.

Telefonun arka yüzü ise dikkat çekici değişiklikler vaat ediyor. Üst sol köşede yer alan kare şeklindeki kamera modülü, daha zarif bir tasarıma kavuşmuş. Modül içerisinde, makro çekim yeteneğine sahip 50MP'lik bir periskop telefoto kamera ile birlikte üçlü bir kamera kurulumu bulunuyor. Ayrıca, ana kamera daha büyük bir diyafram açıklığına sahip olacak şekilde yeniden tasarlanmış.

Ne yapıyorsun Xiaomi, böyle bir akıllı telefon olamaz - Resim : 1

Ne yapıyorsun Xiaomi, böyle bir akıllı telefon olamaz

Yeni Xiaomi 15 serisi, Qualcomm'un en yeni işlemcisi Snapdragon 8 Gen 4 ile donatılarak piyasaya sürülecek ilk telefon olma özelliğini taşıyor. Erken Ekim'de piyasaya sürülmesi beklenen bu işlemci, önceki model Snapdragon 8 Gen 3'e kıyasla büyük bir performans artışı sunuyor. İşlemci, TSMC tarafından üretilen 3nm işlem sürecine sahip ve iki büyük çekirdek ile altı orta çekirdekten oluşan farklı bir düzenleme sunuyor. İki büyük çekirdeğin saat hızı 3.6GHz ile 4.0GHz arasında değişiyor.

Xiaomi 15 serisindeki başlıca yenilikler arasında yeni işlemci, geliştirilmiş parmak izi tanıma sistemi ve iyileştirilmiş kamera özellikleri yer alıyor. Tasarım açısından bakıldığında, temel model Xiaomi 15'in, son iki nesille benzer bir düz ekran tasarımına sahip olması bekleniyor.