Mobil

News 360 Android - inceleme

News 360 Android telefon uygulamasını sizin için inceledik.

News 360 Android - inceleme

Android uygulamalarının çoğalması ile birlikte takip etmesi de zor hale geldi. Günlük temposu yüksek olan kişilerin özellikle uygulamaları ve kaynaklardan gelen haberleri düzgün bir şekilde takip etmesi çok zor. Ayrıca bunları kullanıcı bir arayüz ile birleştirmek ayrı bir özen istiyor.

1335346619_1360.jpg

Google Play'den indirebileceğiniz Android uygulaması News 360 bu konuda size büyük kolaylık sağlayacak. Android işletim sistemine sahip telefon, tablet, iPhone ve iPad içinde sürümü olan bu uygulamanın telefonlar için olan sürümüzü sizin için inceledik.Hazırsanız uygulamaya başlayalım. İlk önce Android işletim sistemine sahip cep telefonumuzdan Google Play mağazasına girerek News 360 uygulamasını telefonumuza yüklüyoruz. Daha sonra yazılımı çalıştırıyoruz ve belli başlıklardaki haberleri ekranda görünüyor. Bu genel haberler İngilizce olarak derlenmiş.

1335346675_2360.jpg

Eğer İngilizce biliyor ve bu yazılımı kullanacak kadar yeterli ise rahatlıkla uygulamayı İngilizce diliyle rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tek tek imaj olarak kullanıcıya gösterilen başlıklar altında önceden belirlenmiş kaynaklardaki haberleri görebilirsiniz.Yükledikten sonra göreceğiniz gibi News 360'ın ana özellikleri özelleştirme seçeneklerini kullandığınız zaman belli oluyor. Uygulamayı Facebook, Twitter, Google+, Google Reader ve Evernote gibi sosyal ağlar ile de bağlantı kurarak kullanabiliyorsunuz (Settings/Pesonalize). Bu tür sosyal ağlarla bağlantı kurduğunuzda bu kaynaklardaki haberleri de (ya da içerikleri) takip etme imkanınız olacak.

1335346767_3360.jpgKullanıcılar kendi zevklerine göre beklentileri farklı olabilir. Google Reader diğerlerine göre daha kullanışlı görünüyor.  Google Reader ile RSS listenizdeki haber kaynaklarını burada görmek istiyorsanız bu uygulama bu konuda çok faydalı. Aynı zamanda hangi haber kaynağının nasıl kullanılacağınızı ya da kullanılıp kullanılmayacağını belirlemek gibi bir imkanınız var.

1335346815_4360.jpgAynı zamanda kaynaklarınız içinde istediğiniz gibi özelleştirme yapabilir, ekleme ve çıkarma gibi olanakları da kullanabilirsiniz. Ayrıca bu uygulamada bütün haberleri görsel olarak görebilmeniz sizin için büyük kolaylık sağlıyor. Bu uygulamanın tercih edilmesindeki en büyük etkenlerden biride görsel olarak yardımcı olması.

1335346895_6360.jpgNews 360 uygulamasında beğendiğiniz haberleri paylaşmak gibi imkanınız da var. ReadItLater'dan Pocket olan servis başta olmak üzere Twitter, Facebook ve Instapaper standart olarak gelen paylaşım seçenekleri ve Others dediğinizde telefonumuza yüklü diğer paylaşım seçeneklerini de görmeniz mümkün.

1335346927_7360.jpgDiğer yandan News 360 uygulaması, yazılımda okunan haberin web sayfasını açma, offline iken okumak için kayıt etme ve sadece sayfayı görmek için Reader görünümüne geçebilme gibi özelliklere sahip.

1335346972_8360.jpg

Aşağıda News 360 uygulamasının kullanış videosunu izleyebilirsiniz.


News360 uygulamasını buradan indirebilirsiniz
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.