Mobil

Nexus 4, Android 4.4 güncellemesine kavuştu

Güncelleme OTA yolu ile başlarken, beraberinde birçok yenilik getiriyor.


Android 4.4 güncellemesinin dağıtımı bir süredir Nexus 7 ve Nexus 10 için devam ettiren Google, nihayet Nexus 4 için de 238.9MB'lık Android 4.4 güncellemesinin dağıtımına başladı. OTA (şebeke)üzerinden kullanıcılara ulaşan güncelleme kapsamında Nexus 4, Android 4.4'ün beraberinde getirdiği yeniliklerin neredeyse tamamına kavuşuyor.

1384929655_nexus-4.jpg

Gelişmiş RAM yönetimi, daha gelişmiş çoklu görev yöneticisi, müzik çalma esnasında verimli pil kullanımı, Dalvik yerine yüksek performans sunan ART ve yazıcı desteği bunlardan sadece bazıları. Güncelleme neticesinde telefonun kullanıcı arayüzünde de bazı değişimler sağlanacak. Bunlar sadece ikon değişimleri olacak. Ayrıca Google'ın Hangouts uygulaması aynı zamanda yerleşik SMS uygulamasının yerini alacak.

Güncellemenin şeffaf sanal butonlar ve bildirim ekranını  beraberinde getirmediğini daha önce belirtmiştik. Güncelleme kademeli olarak dağıtılıyor. Size ulaşması birkaç günü bulabilir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.