Nexus 4 kulaklığı satışa sunuldu!

Kutu içeriğinde sunulmayan kulaklıklar Play Store üzerinden satışa sunuldu.

Nexus 4 kulaklığı satışa sunuldu!

Google’ın geride bıraktığımız yılın son çeyreğinde resmiyete kavuşturduğu Nexus 4, Play Stor’da (300$) bütçe dostu bir fiyat sergilerken, perakendecilerde ise 1300 lira üzerinde bir satış fiyatına sahip. Google ve LG, telefonun bütçe dostu fiyatından olacak ki kutu içeriğinde herhangi bir kulaklığa yer vermedi. Söz konusu durum kimi kullanıcılar tarafından eleştirilse de, birçok kesim uygun fiyat yapısını dikkate alarak kulaklık olmamasını pek dert etmedi.

Gelişen süreçte birçok kullanıcı Nexus 4 telefonunda farklı bir üreticiye ait bir kulaklık kullanmıştı. Şimdi ise Google, Nexus 4 için kulaklık satışına Play Store üzerinden başladı. Temiz ve düz bir tasarım sunan kulaklık, dolaşmayan bir kablo yapısı sunuyor. Alüminyum desteği ve çift lastik kulak parçası içeren kulaklık, Nexus tasarımına uygunluk içeriyor. Amerika fiyatı 20$ (36 TL) olan kulaklığın Avrupa fiyatı ise 20€ (46 TL).
1365058107_gsmarena001.jpg

Bir hatırlatma yapmak gerekirse Play Store, ülkemizde henüz satış gerçekleştirmiyor. Google ve vergi yasaları noktasında uzun süredir yapılan görüşmeler neticesiz kalırken, söz konusu gelişmenin yaşanması durumunda Nexus ve Chromebook gibi birçok Google menşeli ürüne uygun fiyatlarla sahip olabileceğiz. Play Store son olarak dünyanın en önemli mobil pazarlarından biri olan Hindistan’da resmi olarak satışlara başladı.