Mobil

Nexus 4'te bu özellik yok!

Nexus 4'te olan bu özellik bazılarının hoşuna gitmeyebilir.

Nexus 4'te bu özellik yok!

LG Optimus G, en güçlü akıllı telefon sloganıyla tanıtıldı. Qualcomm APQ8064 sistemi özelliği bulunan cihaz farklı bir tasarım ile Nexus 4 adıyla Google tarafından piyasaya sürüldü.

Akıllı telefon Nexus 4, 8GB/16GB hafıza seçenekleri ve yükseltilemeyen depolama kapasitesi ile uygun bir fiyat ile kullanıcıyla buluştu ve beklenenden fazla ilgi gördü ve kısa sürede tükendi.

1355050485_lgnexus.jpg

Google'ın Nexus 4 yardım sayfalarında bir ayrıntı ortaya çıktı. Şikayetlere göre, Nexus 4 modelinde On the Go olarak adlandırılan cihaza USB üzerinden harici bellek, fare, klavye, oyun kumandası gibi çevre birimlerin uyumlu adaptör ile bağlanmasını sağlayan bu teknoloji; USB OTG desteği olarak biliniyor.

Bluetooth üzerinden çevre birimleri standart olarak bağlanır. Fakat USB tarafının kullanıma kapatılması kullanıcıya bellek artırımı konusunda harici de olsa izin verilmemesine enden oluyor.

Yani bu demek oluyor ki 8GB bellek yetersiz gelen kullanıcılar 16GB kapasiteli olan versiyonu almak zorunda kalacaklar. Genelde bu tür satışlarda en düşük hafızalı model maliyetine satılır. Hafızası yüksek diğer modellerden kar alınır.

Bu cihaza OTG desteğinin donanımsal olarak verilmemesi, yazılım müdahalesi ile bir sonuç alınamayacağına işaret ediyor. OTG desteği  olmaması  ofis işlemlerini yapanlar için eksiklik olacaktır.

Yorumlar
one x
bu özellik one x de de yoktu ama 4.1 güncellemesinden sonra oldu,herhalde yazılımsal bir özellik güncelleme ile halledilebilir...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.