Mobil

Nexus 5, HTC One M8, iPhone 5S ve Galaxy S5, dayanıklılık testinde! (Video)

Bu kez yapılan testin gönüllü cihazları firmaların son model telefonları olan Nexus 5, HTC One M8, iPhone 5S ve Samsung Galaxy S5 bulunuyor.

Nexus 5, HTC One M8, iPhone 5S ve Galaxy S5, dayanıklılık testinde! (Video)

Yine firmaların amiral gemi modeli akıllı telefonlarının karşı karşıya geldiği yeni bir dayanalıklılık testleri ile karşınızdayız. Bu kez yapılan testin gönüllü cihazları firmaların son model telefonları olan Nexus 5, HTC One M8, iPhone 5S ve Samsung Galaxy S5 bulunuyor.

Cihazlara uyguladığı testlerde  insan faktörünü ortadan kaldırarak, makinelerin yardımı ile gerçekleştirmesiyle tanınan Square Trade, telefonları üç ana kategori de teste tabi tutmuş. Bunlar, düşürme, itme ve suya daldırma olarak adlandırılıyor. İlk olarak düşürme testinde, Nexus 5'in ekranı kırılırken, iPhone 5S ufak çiziklerle kurtuluyor. Galaxy S5 ve HTC One M8'de ise herhangi bir sorun meydana gelmiyor. Daha sonra, dört akıllı telefon, düz bir yüzeyde uzağa itiliyor. Bu testte Nexus 5 iyi bir kavramaya sahip olurken, HTC One M8, metal kasası nedeniyle en kaygan cihaz oluyor.

1397861210_img20140418235310.jpg

Son testte cihazlara video klip oynatılarak suya daldırılma işlemi yapılıyor. Galaxy S5 ve iPhone 5S su testinde 10 saniye sonra sorun oluşmazken, Nexus 5 ve HTC One M8'in hoparlörleri çalışmıyor. Test her ne kadar adil görünsede, Samsung Galaxy S5'in suya dayanıklı IP67 sertifikaya sahip olduğunu unutmamak gerekir. Dilerseniz testin sonuçlarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.