Mobil

Nexus 5 için Android 4.4.1 güncellemesi başladı!

Güncelleme kapsamında özellikle telefonun kamera özellikleri iyileştiriliyor.


Google'ın Nexus cihazlar için Android 4.4.1 güncellemesini bu günlerde başlatacak olması beklenen bir gelişmeydi. Arama motoru devi Google+ üzerinden Nexus 5 için Android 4.4.1 güncellemesinin resmen başladığını duyurdu. Güncelleme kapsamında en dikkat çeken yenilik ise kamera yazılımında sağlanan gelişmeler oldu.

1386313000_google-nexus-5.jpg

Google, Android 4.4.1 ile Nexus 5'in kamera performansını ciddi manada artırıyor. HDR+ modunun yanı sıra, düşük ışıkta beyaz dengesi, kontrast ayarları, kare yakalama hızı, otomatik odaklanma ve pozlama tarafında ciddi iyileştirmeler var. Android 4.4.1 kapsamında daha kararlı ve stabil bir sisteme kavuşan Nexus 5'te kimi kullanıcıların rapor ettiği düşük hoparlör sesi için de iyileştirmelerin yapıldığı bildiriliyor.

OTA yoluyla dağıtımı sağlanan güncellemenin tüm kullanıcılara ulaşması birkaç günü bulacaktır. Gün içerisinde Nexus 4 ve Nexus 7 için de güncellemenin başlaması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.