Mobil

Nexus 5 ve Android KitKat ne zaman geliyor?

Nexus 5 ve Android 4.4 KitKat'ın tanıtım tarihine dair yeni bilgiler geldi.

Dün sizlere FCC onayından geçen Nexus 5’in görüntülerini sunmuştuk. Nexus 5’in Android’in son sürümü Android 4.4 KitKat ile birlikte tanıtılması bekleniyor. Peki bu tanıtım ne zaman gerçekleşecek?

1379064039_kitkat-android-650x433.jpg

Yeni gelen bilgilere göre Google Android 4.4 KitKat ve Nexus 5’i 14 Ekim tarihinde tanıtacak. Sızıntılara göre Android 4.4 KitKat sürümünde gerçekleşen değişiklikler aşağıdaki gibi olacak:

Eski telefonlara Firmware durumu

Parçalanma değişiklikleri (ekranı yeniden boyutlandırma)

Miracast güncellemeleri

Yeni Galeri Görüntüleme

Yeni animasyonlar ile ilgili API'ler

Varsayılan Android renginin mavi olması

Yeni bildirim widget

Android 4.3’den sonra Android 5.0 değil de Android 4.4’ün tanıtılması yeni srümde çok fazla bir değişikliğe gidilmeyeceğini gösteriyor. Bakalım Google Nexus 5 ve Android 4.4 ile kullanıcılarına neler sunacak.

Yorumlar
Sanırım yenilikleri Google Translate ile çevirmişsiniz. Yanlışlıklar olmuş. Doğruları: "Eski telefonlara firmware uyumluluğu" "Varsayılan Android mavisinin değiştirilmesi" "Yeni galeri görünümü" "Fragmantasyonda değişiklikler"
Cevapla
Misafir
Gogo ???? isim pek yabanci gelmedi de! gogo danscilari gibi mi ?? ;) Adanali Gurbetci
Cevapla
Misafir
Gakko hayırlı olsun, Çakko ve Gogo sürümlerin çıkmış sonunda, sanırım Gogo ile Gakkonun stabil sorununu çözmüş olacağız... Fakat Çakko ile Gakko tam bir formasyon yaşayacaktır... Gakko furyasıyız...
Cevapla
Misafir
iosu tabiki de yenilik yapmamakla suclayacagiz. iphone çıkalı kaç yıl oldu? ama hala hastalikli herifin biri telefona uygulama menüsü koymaktansa dört köşeli simgelerin gölgesinde görünmeyen ama görünmeyen çalışan bir duvarkagidini tercih ediyor. androidde ise yenilikler dizboyu ... bu haberi de daha düzgün okuyun . ekranı yeniden boyutlandirmadan bahsediyor ki bu full hd ,hd ve qhd gibi ekran formatları arasında değişim yapmak anlamına geliyor olabilir. bu da uygulama ve oyunlar konusunda uyumlu çalışırsa mobil dünyada bir devrim demek olacak. kasan donan takılan telefonların çözünürlüğü düşürerek (iphone gibi hala 1164x640 çözünürlük kullanıyor :) stabiliteyi sağlayabilecek. sabırsızlıkla bekliyoruz.
Cevapla
Misafir
Androidin stabil olmadigini dusunen arkadaslar Nexus 4 kullansnlar, fikirleri degisecektir. inc
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.