Mobil

Nexus 5 ve Nexus 7 için kablosuz şarj geliyor!

Nexus cihazlar için kablosuz şarj sistemi geliyor


Nokia Lumia’larla ilk ortaya atılan bu kablosuz şarj sistemi tasarım olarak da Lumia’larda çok başarılı oldu ve ilgi gördü. Bunun ardından bir kaç firmadan daha kablosuz şarj sistemlerini görmeye başladık.

Bugün itibariyle tanıtılan Nexus 5 ve Android 4.4 ile gelen güzel haberlerden biri de Nexus 5 ve Nexus 7 tabletinizi şarj edebilmeniz için hazırlanan kablosuz şarj platformu oldu. Nexus 5, 5 inç ekranıyla kablosuz şarj sisteminden yararlanacak ancak Nexus 7’nin boyutundan dolayı çok kullanışlı bir sistem sunmayabilir.

1383250006_wireless-charging-pad-for-nexus-5-and-nexus-7-on-the-way.jpg

Ancak yine de her gün şarj etmemiz gereken akıllı sistemleri prize takmadan şarj etmek avantajlı olacak. Ayrıca sistemi Nexus 4 için de gelmesi bekleniyor ancak harici alımda pahalı olacak. Google Play’de stokları tükenmeye başlayan Nexus 5’in şarj pedinin ne zaman şatışa sunulacağından henüz bahsedilmiyor ancak satışa çıktığında haberiniz olacaktır.

Siz akıllı telefonlarınızda kablosuz şarj sistemlerini kullanışlı buluyor musunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.