Mobil

Nexus 5’te yer alacak pilin kapasitesi onaylandı

Telefonun pil kapasitesi hayal kırıklığı yaratabilir.


Google’ın merakla beklenen telefonu gün geçtikçe daha fazla sızıntı eşliğinde karşımıza çıkıyor. Arama motur devi resmi tanıtım öncesi bir sürpriz yaparak telefonu Google Play’de de 16GB’lik versiyonu ile yayınladı ve resmi tanıtım sonrası satışlara başlayacak. Telefonun şu an için tasarım noktasında merak edilen herhangi bir detayı kalmadı.

Teknik özellikler ise daha önce test raporlarında ve elde edilen servis kılavuzunda büyük ölçüde ortaya çıkmıştı. Depolama ve pil tarafında ise bir takım meraklar hala giderilmiş değildi. Neyse ki İtalyan TuttoAndroid sitesi bu noktada duruma açıklık getirdi ve Google kaynaklarından elde ettiği bazı bilgileri okuyucularıyla paylaştı.

1382253277_nexus5-resized.jpg

Sitenin elde ettiği bilgilere göre telefonda 16 ve 32GB’lik depolama seçeneklerine yer verilecek ve her iki modelde de 2.300mAh kapasiteli bir pile yer verilecek. Bir süre önce ortaya çıkan bazı haberlerde 32GB’lık seçenekte 3.000mAh kapasiteye yer verileceği ifade edilse de, site bu tür haberlerin asılsız olduğunu belirtti. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.