Nexus 6P modeli Gorilla Glass 4 ile korunuyorken, Nexus 5X modelinde Gorilla Glass 3 teknolojisi kullanılmış. Bu, ekranın güncel modellere göre daha hassas olduğunu gösteriyor. Can sıkıcı özelliklerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Nexus 5X modelinde Snapdragon 808 işlemci kullanılıyor. Bu işlemci performans olarak günlük ihtiyaçları rahatlıkla karşılayabilir. Ancak RAM tarafında telefonun 2 GB RAM’e sahip olması yine can sıkıcı bir detay. Rakipler 4 GB kullanıyorken en azından 3 GB RAM olsa, daha cezbedici olabilirdi.

Nexus 6P modeli 32 GB depolama alanıyla gelirken Nexus 5X modeli hala 16 GB kullanıyor. Üstelik her zaman olduğu gibi yine hafıza kartı yuvası bulunmuyor. 16 GB depolama alanı günümüz ihtiyaçlarına göre artık son derece yetersiz.

Önceki Nexus cihazlarda kullanılıyorken, bu modelde kablosuz şarj özelliğinin olmaması gerçekten şaşırtıcı. Nexus 5 ve Nexus 4 modellerinde bile kullanılan kablosuz şarj özelliği Nexus 5X modelinde bulunmuyor. Eğer daha önce bir kablosuz şarj ünitesi satın aldıysanız, Nexus 5X modelinde kullanamazsınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.