Mobil

Nexus 6'da arka kapak kasadan ayrılıyor

Nexus 6'da arka kapak sorunu ortaya çıktı.

Nexus 6'da arka kapak kasadan ayrılıyor

Nexus 6 uygun fiyatlı bir Google telefonu olmasa da, donanım ve yazılım özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Ancak bu yine de telefonun kusursuz olduğu anlamına gelmiyor.

Nexus 6 henüz ülkemize giriş yapmadı. Ortaya çıkan kronik bir sorun iyi ki giriş yapmamış dedirtecek cinsten. Telefonun arka kapağının ayrıldığına dair görüntüler Reddit forumunda ve sosyal medyada paylaşılmaya başlandı. Kimi kullanıcılar telefonun sonradan, kimilerinin ise kutudan çıktığı anda bu durumda olduğunu belirtiyor.

1421565903_nexus-6-defective-back-plate-640x410.jpg

Birden fazla kullanıcı tarafından rapor edilen soruna ilişkin Motorola cephesinden açıklama geldi ve şirkete göre bu durum arka kapağın iyi yapıştırılmamış olmasından kaynaklanıyor. Kullanıcılar ise pilde oluşan şişmeye bağlı olarak kapaklarının ayrıldığını iddia ediyor.

Yayınlanan görüntü Nexus 6’da üretim kusuru olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Önümüzdeki günlerde Motorola’dan konuya ilişkin daha kapsamlı bir açıklama yapılması bekleniyor. 

1421566383_1.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.