Mobil

Nexus 6P'de mikrofon sorunu baş gösterdi

Huawei Nexus 6P yeni bir sorunla daha karşı karşıya. Telefonda bu defa mikrofon sorunu baş gösterdi.


Google’ın eylül ayında duyurduğu yeni akıllı telefonu Nexus 6P için işler pek de yolunda gitmiyor. Telefonda kullanılan metal kasanın çabuk bükülmesi ve arka bölümde kameranın yerleştirildiği cam bölmenin düşmelere karşı dayanıksız bir yapıda olması, metal kasaya rağmen Nexus 6P’de baş gösteren ilk sorunlar oldu. 

Nexus 6P bu defa mikrofon ses kalitesiyle gündemde. Nexus 6P satın alanlar şu suralar telefonda kullanılan mikrofonun kötü ses kalitesini birçok mecrada gündeme getiriyor. Google Ürünleri Forumu, XDA Geliştiricileri ve Reddit gibi popüler birçok sitede Nexus 6P’nin kötü mikrofon ses kalitesi konuşuluyor.

İlginizi çekebilir; 

1448221147_googlenexus6p-1236.jpg

Nexus 6P mikrofon sorununa geçici çözüm bulundu

Nexus 6P kullanıcıları sesli aramalarda karşı tarafın sesini düzgün duymazken, sorun Hangouts ve benzeri VoIP servislerinde de yaşanıyor. Ayrıca kimi kullanıcılar sorunu sadece mikrofon ya da kulaklık modunda yaşadıklarını bildiriyor.

Nexus 6P kullanıcıları arasında yaygın olan sorunun gürültü önleyici mikrofondan kaynaklandığı iddia ediliyor. Google Ürünleri Forumu’ndan Nicholas Fitchett adlı kullanıcı Root yetkisi verdiği Nexus 6P’de gürültü önleyici mikrofonu devre dışı bırakarak sorunu çözdüğünü ifade ediyor.

Google, Nexus 6P kullanıcılarının yaşadığı mikrofon sorununa ilişkin araştırma başlatmış durumda. 

İlginizi çekebilir; 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.