Mobil

Nokia, 2012'nin son çeyreğinde kaç Lumia telefon sattı?

Şirket, Widows Phone'a geçtiği süreçten bu yana en fazla satışı geçen dönem gerçekleştirdi.


Üreticiler, geride bıraktığımız yılın son çeyreğine ait mali raporları sunmanın yanı sıra telefon satışları hakkında da elde edilen istatistikleri bir bir açıklıyor. Windows Phone platformuna geçen Nokia, geride kalan süreçte en parlak çeyreği geride bıraktı. Şirket 4.4 milyon Lumia satışı gerçekleştirerek, tüm yılı 14.3 milyon satışla tamamladı.
1359055967_nokia-lumia-920.jpg

Şirketin üçüncü çeyrekte 2.9 milyon satış gerçekleştirdiği ön görüldüğünde kayda değer bir artışın söz konusu olduğunu görüyoruz. Şubat ayında gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde yeni ve iddialı bir Lumia telefon tanıtacağı konuşulan Nokia, giriş ve orta seviye telefonlarla 2013’ün ilk çeyreğinde daha büyük satışlar gerçekleştirecektir.

Yorumlar
menuye giremiyom
Cevapla
Misafir
murat kardeş apple iphone 4te şirketi tanıtımından sonra bana hangi yeniliği getirdi buraya yazda bilelim. hiç bir yenilik yok iphone cephesinde olmasına artık bundan sonra mümkün değil. cihazların ekranını azıcık büyültmekle bu işler olmuyor. piyasa android cephesinden gün geçmiyorki bir yenilik duyulmasın. apple artık iyice kan kaybetmeye başladı zaten satışlarının kötü olduğunu kendileri bile kabul etmişken senin boş yorum yapman yetersiz. doğru dürüst bir navigasyon bile yok, google mapstan kurtulalım diye hatalı haritalama ve navigasyon sayesinde milleti belirlenen hedeften 300 km uzağa ancak yönlendiriyor. bence sizler bir son önce yol yakınken android cihaz alın. hem alacağınız android telefon gibi akıllı olursunuz bu sayede :))
Cevapla
Murat
iPhone ötesi yok. Windows phone da kullandım android te kullandım. Su an iPhone kullanıyorum, android stabil degil wp8 daha cok ekmek yemeli. Apple hep bir adım onde malesef.
Cevapla
Misafir
sami sen özelliklere donanıma yeniliğe bak. çivi çakmak için telefon alan yok. ha sen ben ameleyim hep çivi çakmam lazım dersen o başka. benim S3 elimden ve 3 yaşındaki oğlum sayesinde abartısız en az 1 metreden 50 sefer düştü ve oğlum tarafından bir çok sefer fırlatıldı hala sapa sağlam. bu bile bana yeterli. sonuçta çivi çakmak için telefon almadım. sen bir hataya düşüp htc almışsan oda senin sorunun. sonuçta sağlam diye kimse tankvari araçlarla yollarda dolaşmıyor. herkes bütçesine göre daha iyi daha hızlı daha güzel araba ile dolaşıyor. sağlamlık bir telefonda elbette önemli ama sıralamada sadece son kriterdir. bir daha sağlamlıkmış gibi abuk sabuk yorum yapma bence. telefona arasında gereken özellikler 1. özellik 2. donanım 3. pil süresi 4. işletim sistemi 5. yazılım 6. güncellemeler ..... liste uzar gider ve sağlamlık bu işin ancak sonlarında aranır. umarım anlamışsındır.
Cevapla
s@mi
biri bana sen samsungcu degilmiydin demiş.One x kullanıyorum. 1 ay s3 kullandım. rezil. arka kapak bildiğin dandik plastik. iyi bi pazarlama ile beş para etmez pentile dizilimli ekranı koydular benim gibi kerizlerde gitti aldı sonra gördü pentile ne demek. çıplak gözle bile dizilimi dikkatli bakınca beyaz ekranda görüyorsun. gerçi beyaz ekran hiç olmuyor hep beyaz bile maviye kaçıyor o dizilim yüzünden. Allah korusun bi daha samsung mu. one x her şeyi ile s 3 e bindirir. hele malzeme kalitesi. ben kaliteliyim diye bagiriyo. ama sense ve android cok ram harcıyor ki buda bi gerçek.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.