Mobil

Nokia 41 Mp PureView kameralı Android'li telefon üretecek mi?

Sizce yıllar önce PureView'da denenen, sonra da Windows Phone 8 telefonda kullanılan 41MP değerindeki kamera, önümüzdeki aylardaAndroid destekli yeni bir Nokia modelinde daha karşımıza çıkabilir mi?

Nokia 41 Mp PureView kameralı Android'li telefon üretecek mi?

Nokia X, uzun süren söylentilerin ardından ortaya çıkan bir telefondu. Windows Phone 8 işletim sistemiyle yola devam eden Nokia, bu modelinde Android işletim sisteminden de yardım alıyordu ve böylelikle giriş seviyesi kullanıcılara yeni deneyimler sunmayı amaçladı. Şu an için işler iyi gidiyor gibi, ancak Nokia, Android destekli bu iş modelini daha üst seviye telefon modellerinde de deneyebilir. Mesela 41MP kameralı bir Nokia telefon...

1400363738_img20140518003901.jpg

Hatırlarsanız Nokia, 41MP kameraya sahip 808 PureView telefonunu 2012 yılında görücüye çıkarmıştı. Mevcut mobil kameralarla mukayese edildiğinde çok gelişmiş olan bu kamera, sonrasında, geçtiğimiz yıl çıkan Lumia 1020'ye de yeniden düzenlenerek entegre edilmişti. Böylelikle bu gelişmiş kamerayı Windows Phone 8 sisteminde kullanabilmiştik. Bu model hala satışta.

Sizin de bildiğiniz gibi Android tarafında fotoğraf ve video uygulamaları olarak Windows Phone Market'e nazaran daha fazla seçenek bulunuyor ve kullanıcılar, gelişmiş bir kamerayı bu uygulamalarla kullanmaya sıcak bakabilir. Ancak Microsoft'un Nokia'yı satın almasının onaylanması ile birlikte bu fikir şimdilik imkansız gibi görünüyor. Peki sizce yıllar önce 808 PureView'da denenen, sonra da Windows Phone 8 telefonda kullanılan 41MP değerindeki kamera, önümüzdeki aylarda Android destekli yeni bir Nokia modeliyle karşımıza çıkabilir mi?. Bu konudaki düşünceleriniz nedir?.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.