Mobil

Nokia 6 çizilme ve bükülme testi! (Video)

Sağlam akıllı telefonlar üretmekle popüler olan Nokia'nın Androidli akıllı telefonu Nokia 6 ne kadar sağlam? İşte Nokia 6 çizilme ve bükülme testi!

Nokia 6 çizilme ve bükülme testi! (Video)

Çok yakında dünyanın dört bir yanındaki çeşitli pazarlarda satışa sunulacak olan Nokia 6, en yeni akıllı telefonlardan biri olmayabilir ancak, Nokia’nın uzun süre sonra çıkardığı ilk Androidli akıllı telefon olarak kesinlikle çok ilginç bir model. Nokia 6'yı piyasaya sunduktan sonra satın almayı düşünüyorsanız, cihazın ne kadar dayanıklı olduğunu bilmek isteyebilirsiniz. Neyse ki, YouTuber JerryRigEverything sizin bu merakınızı giderebilecek bir video hazırladı. 

İlk videoda görebileceğiniz gibi, Nokia 6'nın 5.5 inç ekranı kolayca çizilmiyor. Gorilla Glass 3 telefonun ekranını koruyor ve bu koruma, bazı yüksek modeller de dahil olmak üzere diğer cep telefonları ile aynı seviyede. Telefonun arka kamerasını kaplayan cam da çizilmeye karşı dayanıklı. Ayrıca, ön yüzeyde bulunan parmak izi okuyucusu da "tamamen çizilmeye karşı" üretilmiş. 

Nokia 6'nın arka kısmı ve yanları alüminyumdan yapılmış olduğundan, bu alanların çizilmesi çok kolay. Fakat yine de, çoğu metal yapımı telefonla aynı. Ayrıca, Nokia 6'nın, şimdiye kadar JerryRigEverything tarafından test edilen  en katı cihazlarından biri ve eğilmesi son derece zor gibi görünüyor.

Sonuç olarak, yaklaşık 250 dolara mal olacak bir akıllı telefon için, Nokia 6 etkileyici olarak sağlam görünüyor. Üretim sürecinin kesinlikle bu sağlamlıkla ilgisi var. HMD Global / Nokia Mobile, aşağıdaki ikinci videoda gösterdiği gibi yeni telefonlarını (Nokia 5 ve Nokia 3 dahil) CNC işlenmiş, beş kez parlatılmış ve iki kez anotlanmış sağlam alüminyum bloklardan üretiyor. Bundan sonra, telefonlar piyasaya sürülmeden önce 600'ün üzerinde farklı testi geçmek zorunda.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.