Mobil

Nokia 7 ve Nokia 8 hakkında yeni bilgiler geldi

Nokia'nın sıradaki Androidli akıllı telefonları Nokia 7 ve Nokia 8 hakkında yeni bilgiler geldi.

Nokia 7 ve Nokia 8 hakkında yeni bilgiler geldi

Nokia'nın amiral gemisi Android akıllı telefonunu duyurmasını beklerken, markanın ardındaki Finlandiya şirketinden gelecek iki yeni cihaz hakkında yeni bir söylenti ortaya çıktı.

Şimdilik bu telefonlara Nokia 7 ve Nokia 8 diyoruz ancak, görünüşe göre perakende isimleri kesinleşmediğinden, farklı takma adlarla sonuçlanabilirler. Ayrıca, Nokia 8'in uzun süredir amiral gemisi akıllı telefon olacağı söylentilerin bulunduğunu unutmayın. Ama sızdırılan bilgiler daha düşük özelliklerde. Bu yüzden, Snapdragon 835 destekli telefon Nokia 9 olarak adlandırılabilir.

 1489568703_gsmarena002.jpg

Nokia 8 ve Nokia 7’de, Snapdragon 653'ün beklenen versiyonu olan Snapdragon 660'ın bulunduğu söyleniyor. Nokia 8 daha büyük bir ekran ve QHD çözünürlüğü ile gelirken, daha küçük Nokia 7 1080p ile gelecek.

Her ikisinde de çok ince çerçeveler ve yeni bir metal tasarım bulunuyor. Kameranın ve arka kısmın tasarımı, şimdiye kadar Nokia 3, 5 ve 6'da gördüklerimizden farklı olacak. Nokia 7 ve 8’in parmak izi tarayıcısı, hızlı şarj ve 3, 5 ve 6'ya kıyasla daha büyük kamera sensörlerine sahip olacağı iddia ediliyor. Dahası, Nokia 8'de Zeiss optiği bile mevcut olacak. Telefonların tanıtım zamanı tam belli değil ama Nokia 7, 8, ve 9, Mayıs veya Haziran ayında aynı anda ilan edilebilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.