Mobil

Nokia 8 Pro'nun tasarımı ortaya çıktı

Nokia'nın bu yıl tanıtılacağı söylenen Nokia 8 Pro akıllı telefonunun özellikleri ortaya çıktı.


Son sızıntılar, HMD Global'in Nokia 8 amiral gemisi telefonunun gelişmiş bir sürümünü başlatabileceğini ortaya koydu. Bazı raporlar, Nokia 8 Sirocco adıyla piyasaya çıkacağını iddia etti. Ancak yeni bilgiler, telefonun Nokia 8 Pro adı ile piyasaya sürüleceği yönünde.

Pro isminin verilmesinin nedeni, telefonun daha iyi kamera özellikleriyle gelecek olmasıdır. Telefonun, dönen zumlu bir kamera teknolojisi içerecek olan penta-mercekli kamera sistemini kullanması muhtemel. Ayrca, Carl Zeiss sertifikalı lensleri kullanma ihtimali de yüksek görülüyor.

 

Nokia 8 Pro'da, arka tarafa monte edilmiş bir parmak izi tarayıcı bulunabileceği gibi, 18: 9 en / boy oranında ekran özelliği de görülüyor. Telefon, arka ve ön tarafında bir 3B cam ile gelebilir. Arka kamera kurulumunun yanı sıra, tasarımı Nokia 9 olarak piyasaya çıkması beklenen söylenti Nokia 8 Sirocco'ya da benziyor.

Yeni bilgiler, Nokia 8 Pro'nun bu yılın ağustosu veya eylül ayında piyasaya sürüleceğini gösteriyor. Önceki sızıntılar, Snapdragon 845 tarafından desteklenen Nokia 10'un bu yılın ağustos ayında piyasaya sürüleceğini iddia etmişti. Ancak, yeni rapor, Nokia 10 akıllı telefonun mevcut olmadığını iddia ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.