Mobil

Nokia 9.3 PureView 5G için üzücü haber!

Merakla beklenen Nokia 9.3 PureView 5G modelinin tanıtımı için bir erteleme kararı daha alındı. İşte detaylar!

Nokia 9.3 PureView 5G için üzücü haber!

HMD Global çatısı altında üretim yapmaya devam eden Nokia, yeni amiral gemi modelini uzun zamandır tanıtmıyor. Son gelen bilgiler Nokia 9.3 PureView 5G modeli için planlanan tanıtım etkinliğinin bir kez daha ertelendiğini bizlere söylüyor. Peki ama bu ertelemelerin altında yatan sebepler neler? Nokia neden bir türlü istediği noktaya gelemiyor? Dilerseniz tüm bu soruların cevaplarını bulacağımız haberimizin detaylarına geçelim.

Nokia 9.3 PureView 5G için üzücü haber!

Uzun zamandır beklediğimiz Nokia 9.3 PureView 5G, üzücü bir haber ile gündeme geldi. Buna göre telefonun tanıtım tarihi bir kez daha ertelendi. Hatta sağlam kaynaklardan gelen bilgiler, cihazın 2021 yılından önce tanıtılamayacağını ifade ediyor. Bunun neden böyle olduğu noktasında ise bazı iddialar var.

Nokia 9.3 PureView 5G için üzücü haber! - Resim : 1

Bu iddialardan en güçlüsü ise telefonun rakipleri yanında zayıf kalacağının düşünülmesi. Kabul etmek gerekir ki HMD Global bu süreçte oldukça ağır kaldı ve telefonu bir türlü istediği forma getiremedi. Nokia 9.3 PureView 5G modelinin rakipleri de oldukça güçlü olunca cihazın tanıtımı ertelendi. 

 Nokia 9.3 PureView 5G isimli telefonun normal koşullar altında Snapdragon 865 ile gelmesi bekleniyordu. Ancak son alınan erteleme kararının ardından bizlerde bunun Snapdragon 875 olacağı düşüncesi hakim. Ayrıca teknoloji tutkunlarını 108MP'lik bir ana kamera ve 120 Hz ekran tazeleme oranı gibi özellikler de bekliyor. Cihazın 2021 yılının ilk çeyreğine kadar tanıtılmasına ise neredeyse kesin gözü ile bakılıyor.

Yorumlar
Nokia Hayata Tutunmaya Çalışıyor
Ama imkansız için çabalıyor
Cevapla
Nokia Fanı
Nokia inş. Eski günlerine döner
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.