Mobil

Nokia açıkladı: Artık Symbian işletim sistemli telefon üretmeyeceğiz

Son dönemde ağırlıklı olarak Windows Phone cephesinde ürünler sunan Nokia, Symbian devrini resmen kapattı.

Nokia açıkladı: Artık Symbian işletim sistemli telefon üretmeyeceğiz

Hepimiz bu açıklamanın yapılacağı günü bekliyorduk ve şirket sonunda resmi açıklamayı yaptı. Nokia için Symbian macerası resmen bitti. Şirket 808 PureView telefonun Symbian’lı son telefonu olduğunu bildirdi.
1359036419_gsmarena001.jpg

Nokia her ne kadar 2012 yılında Windows Phone’a geçiş yapmış olsa da Symbian cephesinde ürünler sunmaya devam etti. 41mp çözünürlüğündeki kamerası ile dikkat çeken telefon Symbian’lı son telefon olarak tarihe geçti. Hatırlanacağı üzere Finlandiyalı merkezli şirket geçen yıl Symbian’dan desteği kestiğini bildirmişti.

Yorumlar
Misafir
symbian artık nostalji haa.
Cevapla
symbian mezarda hehehe ulan belle deyip geliştir kusursuz yap öldür.wp8 e bin çekecek şu haldeki belle nasıl mezara gömülür galiba diri diri mezara girdi.umarım ölmeden kurtulur.
Cevapla
Misafir
panosu ne yaa
Cevapla
güzel bir cihazla noktalamış oldu ve hatta eksiksiz kusursuz bir hale getirip wp8 e geçmesi bence üzücü oldu benim için.bu uğurda androidli telefon üretmezse wp8 ile sadece devam edecekse kendi sonunu getirmiş olur.hadi hayırlısı.
Cevapla
android yakındır.hadi hayırlı olsun.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.