Mobil

Nokia Android telefonları ne zaman tanıtacak?

Nokia Çin başkanı Nokia'nın Android telefon tanıtacağı zamanı açıkladı.

Nokia Android telefonları ne zaman tanıtacak?

Bir zamanların en popüler cep telefonu markası Nokia, akıllı telefon pazarında çok başarılı olamadı ve Windows Phone işletim sistemi ile sunduğu Lumia modelleri kullanıcıları tatmin etmedi. Nokia severler şirketin bir Android telefon üretmesini çok istedi ancak Nokia, Microsoft ile yaptığı anlaşma gereği bu talebi yerine getiremedi. Sonuç olarak da dev şirket akıllı telefon bölümünü Microsoft’a sattı.

1471499272_nokia-h1.jpg

Anlaşmaya göre Nokia bir süre akıllı telefon üretemeyecekti. Bu zamandoldu ve şirket bu yıl ilk Android akıllı telefon ve tabletlerini kullanıcılara sunacak. Çinli haber sitesi The Paper’a göre, Nokia Çin Başkanı Mike Wang, şirketin 2016 yılının dördüncü çeyreğinde 3 ya da 4 yeni Nokia markalı Android akıllı telefon ve tablet üreteceğini onayladı.

Daha önceki söylentilerde de, Nokia’nın Snapdragon 820 ve Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile büyük ve küçük boyutlarda akıllı telefon üreteceği ve bu telefonların suya ve toza dayanıklı olacağı söylenmişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.