Mobil

Nokia, Android'e göz kırptı!

Nokia-Android işbirliği uzun süre devam edebilir.

Nokia, Android'e göz kırptı!

Nokia'nın Android tabanlı ilk akıllı telefonu Normandy ya da Nokia X'in önümüzdeki günlerde başlayacak Mobil Dünya Kongre'sinde resmiyet kazanması bekleniyor. Teknik özelliklerin yanı sıra defalarca sızdırılan telefon için geri sayıma geçilirken, Nokia Facebook sayfası da Android'in yeşil rengine büründü. Kimileri göre bu bir tesadüf değil ve Nokia basın davetiyelerinde de yeşil renk ağırlığına yer verebilir.

1392363662_nokia-green-us.jpg

Söz konusu gelişmeyi sadece Nokia X ile sınırlandırmamak gerekir. Zira Nokia bundan sonraki süreçte giriş seviyesi akıllı telefonların tümünde Android işletim sistemine yer verebilir. Microsoft, Nokia'nın Asha serisine pek sıcak bakmıyor ve şirket bu bölüme olan yatırımları azaltmayı düşünüyor. Yaşanan bu gelişme de Nokia'nın gelişmekte olan pazarlar için hazırladığı Asha serisinde bundan sonraki süreçte Android işletim sistemine yer verebileceği ihtimalini güçlü kılıyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.