Mobil

Nokia Çin'de 2 Milyon Lumia sattı mı?

Nokia'nın Çin'de 2 Milyon adet Nokia Lumia sattığı doğru mu?

Nokia Çin'de 2 Milyon Lumia sattı mı?

Yeni gelen bilgilere göre Nokia'nın Çin'de satılan Lumia cihaz sayısı 2 milyona ulaştı. Bu rakamlar sadece Çin'deki satış rakamları ve firmanın en az 2 milyon Nokia Lumia'yı Çin pazarında piyasaya sürdüğü haberini doğruluyordu.

Rakamlar 5 Aralık ile 5 Mart arasında aktive edilen cihaz sayısına göre belirlenmiş ve söylenenlere göre Nokia bu rakamlardan sonra kendi içerisinde bir kutlama gerçekleştirmişti.

1362652011_nokia-lumia-800-007.jpg

Fakat daha sonra Nokia WPCentral adlı sitede yayınlanan habere göre Nokia,  global olarak 2012'nin 4. çeyreğinde 4.4 milyon adet satış yaptığını açıkladı. Bu açıklama ile Çin'deki 2 milyonluk rakamın aslı olmadığı ortaya çıktı.

Yorumlar
Misafir
Yalan haber. Nokia dünya genelinde sattığı akıllı telefon adedi sadece tüm cihazlarında 4 milyon civarı. Yani Nokia'nın cihazlarına rağbet yok. LG bile tek modelde 10 milyon satabiliyorken nokia için bu hüsran demek sadece.
Cevapla
Memo03
Fena degil ama donanim olarak o fahis fiyata akli basinda olan hic kimse almaz. Nokia'nin sadece birtek ozelligini seviyorum oda Nokia Maps, gerisi hikaye ve cok pahali...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.