Nokia çok iddialı! 25 doların altına sıfır telefon!

Nokia tarafından tanıtılan yeni telefon modeli, gençlerden çok yaşlıları veya arama yapsın yeter’cileri hedefliyor gibi görünüyor.

Nokia çok iddialı! 25 doların altına sıfır telefon!

Nokia, tuşlu telefon üretimini sürdüren en ünlü markalardan biri. Tabi her konuda herkese rakip olan Xiaomi’nin tuşlu telefon üretimi konusunda da önemli bir isim olduğunu ve bu yönüyle Nokia ile rekabete giriştiğini hatırlatalım. Neyse yeniden haberimize konu olan Nokia’ya dönecek olursak; efsane isim yeni tuşlu telefon modeli olan Nokia 110 2022’yi resmen satışa sundu.

Küçük ve sade bir tasarıma sahip olan bu yeni telefonun var olma amacı uzun süreli kullanım. Bu sebeple tuşlu telefonlar için son derece büyük kabul edilebilecek 1.000mAh’lık bir bataryaya sahip olan telefonun arka yüzeyinde ise bir adet kamera bulunuyor. Tabi fotoğraf demek hafızanın çabuk dolması demek olduğu için, şirket bu mütevazi modelinde 32GB’a kadar destek sunabilen microSD kart yuvası bulundurmayı ihmal etmemiş.

Nokia çok iddialı! 25 doların altına sıfır telefon!

Telefon kendi dahili müzik çalarına sahip. Ancak tuşlu telefonların olmazsa olmaz özelliklerinden olan FM radyo bu modelde de unutulmamış. Tabi Nokia 110 2022’nin LED fenere sahip olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Peki bu telefonun fiyatı ne kadar?  Nokia, 110 2022 modelini ilk olarak tuşlu telefonların hala yok satabildiği ülkelerin başında gelen Hindistan’da satışa sundu. Şirket Hintli müşterilerinden bu cihaz karşılığında yaklaşık 23 dolar talep edecek. Bununla birlikte ilerleyen günlerde Nokia 110 2022’nin farklı bölgelerde de satışa sunulacağını söyleyelim.