Mobil

Nokia, devleri gerisinde bıraktı!

Nokia, geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği Android telefon satışları ile HTC, Sony, Google, Lenovo, OnePlus gibi devleri geride bırakmayı başardı.


Mobil birimini Microsoft'a kaptırdıktan sonra mobil pazardan çekilmeye başlayan Nokia, HMD ile tekrardan hayata dönmüştü. Ürettiği Android telefonlar ile bir anda sükse yapan Nokia, eski günlerine geri dönmeye başladı.

HMD sayesinde üretilen Nokia imzalı Android telefonların; HTC, Sony, Google, Lenovo, OnePlus gibi firmaları satış rakamlarında geride bıraktığı ortaya çıktı. Counterpoint analisti Neil Shah tarafından paylaşılan verilere göre; Nokia, 2017'nin dördüncü çeyreğinde 4.4 milyon adet telefon satmayı başardı.

Nokia'nın son çeyrekte gerçekleştirdiği satış rakamının, 2017'nin tamamında satılan Google Pixel telefonlardan daha fazla olduğunu belirtelim.

Ancak bu Nokia için büyük bir başarı değil. Windows Phone ölmeden önce 2014 yılında sükse yaptığı sıralar Nokia yılın son çeyreğinde tam 10.5 milyon Lumia telefon satmayı başarmıştı.

Türkiye pazarında rakiplerini zorlayan fiyatlar ile boy gösteren Nokia, bu yıl tanıtacağı yeni amiral gemisi modeli ile Samsung, Apple ve Huawei'ye kafa tutacak gibi görünüyor.

Yorumlar
Mehmet
Birkere daha nokia aldim yine pisman degilim gelecekte yine nokia alirim tas gibi telefon yazilim g uncellemeleri cok iyi
Cevapla
Murat
Nokia 8110 la sevdik cep telefonunu samsung mu vardı apple mı vardı nokia dedinmi saglam telefon klas telefon şekil telefon 8890 vardı okulda antenini kaldırıp konuşurduk sirocco edition ne karizmaydı altın rengi bile vardı kır bu piyasayı fiyatınla kalitenle kurtar bizi i phone dan samsungdan 👏👏👏
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.