Mobil

Nokia E6: HD ses teknolojinde en iyisi

Geleceğin mobil teknolojisi olarak görülen HD Voice teknolojisini kullanan E6 bu konuda en beğenilen telefon oldu.


HD Voice, cep telefonu ile yapılan görüşmelerde ses kalitesini en üst düzeye çıkarmayı amaçlayan yeni bir ses teknolojisi. Mevcut olan bant genişliğini iki katına çıkararak, konuştuğunuz kişinin sanki yanındaymışsınız gibi bir his veriyor. Bir çok üretici tarafından geleceğin teknoloji olarak görülen HD Voice, Avrupa' daki operatörler tarafından teste tabi tutuldu.

1314613960_nokiae6detay.jpg

Yapılan testler neticesinde en beğenilen cihaz, sabit telefonlara göre daha net ses kalitesi sunan ve yakındaymış hissi veren Nokia E6 oldu. Nokia, bu yeni teknolojinin gelecekte en önemli özellik olacağına inanıyor.

HD Voice ses kalitesini arttıra bilmek için, ses verilerinin bant genişliğini 50-7000 Hz.' e çıkarıyor ve Wideband Adaptive Multirate Speech adı verilen özel bir konuşma codec' i kullanıyor.

Yapılan açıklamalara göre; Nokia 2011 yılında piyasaya sürülecek olan telefonlarının bir çoğunda bu teknolojiyi destekleyecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.