Mobil

Nokia, HTC One satışlarını yasaklayabilir

HTC One'da HAAC mikrofonlarının kullanılması karşı karşıya gelen iki yeni bir patent davasında tekrar bir araya gelebilir.

Nokia, HTC One satışlarını yasaklayabilir

HTC ve Nokia arasında yeni bir patent anlaşmazlığı ortaya çıktı. Benzer bir süreç  sadece Nokia telefonlarda kullanılmak üzere tasarlanan HAAC mikrofonun tedarikçi tarafından HTC One’a sağlanmasıyla başlamıştı. Hollanda yargısı ise anlaşmayı bozan tarafın tedarikçi olduğuna karar vererek HTC One’a herhangi bir yaptırımda bulunmamıştı.

Yeni bir dava ise Amerika’da başlayabilir. Nokia, kendisine ait üç patentin ihlal edildiği gerekçesiyle HTC’yi Uluslararası Ticaret Komisyonu’na şikayet etti. İhlallerin HTC One’da mevcut olan Broadcom ve Qualcomm tarafından yapılan, çip içerisinde yer alan sinyal etkileşim yöntemiyle alakalı olduğu bildirildi.

Şirket aynı zamanda Kaliforniya San Diego Bölge Mahkemesi’ne yaptığı başvuruda telefonun satışlarını durdurmak istiyor.
1369632806_versustitle.jpg

Olası bir yasaklamanın şu an için Amerika’da geçerli olması bekleniyor ancak, kararın farklı ülkelerde emsal gösterilmesiyle yasak birçok ülkeye sıçrayabilir. Geçtiğimiz günlerde 5 milyon satış gerçekleştirdiği bildirilen telefon için yoğun talebin karşılanması için üretim kapasitesi iki katına çıkarılmıştı. ABD yargısının telefon için vereceği karar satışlar üzerinde önemli bir etki yaratabilir.

Yorumlar
Misafir
Nokia yok olmak üzere olduğu için millete saldırmaya başladı. Pastadan pay kapmak istiyor. Sorunu Htc ile değil anlaştığı firma ile ama daha bunu kavrayamadı...
Cevapla
Misafir
nokia da iphoneda androidi batirmak icin ugrasiyo ama daha onceki dava gibi bundada basarisiz olcaklarini dusunuyorum
Cevapla
©®
ayıp nokia ayıp yakışmadı sana
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.