Mobil

Nokia IFA 2019'da 3 yeni telefon tanıttı

Nokia telefonları üreten HMD Global IFA 2019’da Nokia 800 Tough, yeni baştan tasarlanan Nokia 2720 Flip ve Nokia 110 modellerini tanıttı.

Nokia IFA 2019'da 3 yeni telefon tanıttı

Nokia 800 Tough, HMD Global’in çıkardığı ilk dayanıklı Nokia telefon olarak Nokia telefonların dayanıklılığında ve pil ömründe yeni bir dönüm noktası yaratırken, Google Assistant, WhatsApp, 4G gibi birçok temel modern teknoloji ile mükemmel birliktelik sunuyor.

Nokia IFA 2019'da 3 yeni telefon tanıttı

Nokia 2720 Flip, boyut olarak küçük ve kolay taşınabilir olmakla birlikte bütünleşik yapay zeka teknolojisi sayesinde kullanılabilirlik açısından önemli bir değişimi yansıtıyor. Yapay zeka teknolojisi, bu telefonu özellikle engelli tüketiciler ve dijitalden arınma arayışında olanlar için ideal kılıyor. Son olarak Nokia 110 ise son derece uygun fiyatlı bir eğlence paketi sunuyor.

Nokia 800 Tough

Piyasa lideri temel işlevli telefon portföyüne katılan Nokia 800 Tough, HMD Global’in sunduğu ilk arazi koşullarına dayanıklı telefon olarak dünya çapındaki Nokia takipçilerine yeni bir dayanıklılık seviyesi sunuyor. Nokia 800 Tough, su ve toza dayanıklı olmakla kalmayıp aynı zamanda düşmelere karşı korunuyor ve yoğun sıcaklıklara dayanacak şekilde tasarlanmış olası onu zorlu şantiyelerde veya macera dolu yolculuklarda kullanmak için ideal yol arkadaşı haline getiriyor. Takipçilerin modern bir telefondan bekleyebilecekleri Google Assistant, WhatsApp ve Facebook gibi popüler uygulamaları, 4G bağlantısını ve daha fazlasını da sunuyor. Nokia 800 Tough sayesinde HMD Global, ürün yelpazesini B2B ve kurumsal müşteriler gibi, dayanıklı cihazlara ihtiyaç duyulan yeni kesimlere ve açık hava maceraları için güvenilir bir telefon arayan bireylere ulaşacak şekilde genişletiyor.

Nokia 2720 Flip

Klasik katlanır telefonların günümüz kullanıcıları için yeniden tasarlanmış hali olan Nokia 2720 Flip, küçük ve kolay taşınabilir olmasının yanı sıra bütünleşik yapay zeka teknolojisi sayesinde daha gelişmiş kullanım özellikleri barındırıyor. Nokia 2720 Flip, aşina olduğumuz katlanır tasarımında sadelik ve güvenilirliği dayanıklı bir cihaz yapısıyla sunuyor. Takipçilerine modern özellikler sunan Nokia 2720 Flip, gerektiğinde bağlantıda kalmanızı sağlayabilmek amacıyla WhatsApp ve Facebook uygulamalarını barındırıyor. Ve tek düğmeye dokunarak kullanılabilen Google Assistant, kullanıcıların sadece seslerini kullanarak daha fazlasını yapabilmelerini sağlıyor. Beklenmedik bir durumun meydana gelmesi halinde kullanılabilen Nokia 2720 Flip’in acil durum düğmesi ve ICE (Acil Durum) bilgilendirme menüsü, onu çocuklarınız için de mükemmel bir telefon haline getiriyor. Nokia 2720 Flip, dijitalden arınmak istediğinizde ideal bir dost olmakla kalmıyor, aynı zamanda çocuklarınıza istediğiniz zaman ulaşabilmenizi sağlayacak mükemmel bir telefon olarak öne çıkıyor.

Nokia 110

Temel işlevli telefon serimizin yeni üyesi Nokia 110, yolda eğlenebilmenizi sağlayacak her şeye sahip: müzik koleksiyonunuz için bir MP3, bütünleşik kamera ve FM radyo. Nokia 110’da ayrıca klasik Yılan oyunu gibi en sevdiğiniz oyunlar var ve pil süresi, tek şarjla gün doğuşundan gün batışına kadar konuşabilmenize imkân tanıyor. Başarılı Nokia 105’e göre daha gelişmiş özellikler sunmak üzere tasarlanan Nokia 110, çok benzer bir fiyat noktasında daha fazla eğlence için ek olarak kamera, müzik ve oyunlar sunuyor.

True Wireless Nokia Power Kulaklıklar

Ödüllü Nokia True Wireless Kulaklıkların yakaladığı başarının ardından HMD Global, True Wireless Kulaklık ailesinin son ferdi olan True Wireless Nokia Power Kulaklıkları tanıttı. Yeni kablosuz kulaklıklar, taşınabilir şarj kılıfıyla birlikte daha uzun süre kullanılabilecek şekilde tasarlandı. Toplamda 150 saat gibi çok uzun süre müzik dinlemeyi sağlayabilmek için 30 defaya kadar tekrar şarj edilebiliyor.

True Wireless Nokia Power Kulaklıklar, 6 mm Grafen diskler sayesinde kaliteli ses sunuyor. 1 metre derinlikte 30 dakikaya kadar su geçirmez ve IPX7 koruma sınıfına sahip. Evrensel Bluetooth® 5.0 uyumluluğu sayesinde Nokia akıllı telefonunuzla kolayca eşleştirebilirsiniz. Üstelik sadece sesinizi kullanarak daha fazlasını yapabilmeniz için Nokia Power Kulaklıklar, tek dokunuşla erişilebilen Google Assistant özelliğine sahip; bu özellik onları çok yönlü ve ideal bir günlük dost haline getiriyor.

Yorumlar
Hamlet
Nokia hala 2005li yıllarda kalmış
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.