Mobil

Nokia iki uygulamasını tanıttı (video)

Nokia dün MWC'de Nokia Reading ve Nokia Transport olarak bilinen iki yeni Windows Phone uygulamalarını tanıttı.

Nokia iki uygulamasını tanıttı (video)

Mobil Dünya Kongresi'nde dün, Nokia sahne aldı ve en son Windows Phone, Lumia 610'u açıklayacak diye merakla beklerken aynı zamanda  Nokia Reading ve Nokia Transport olarak bilinen iki yeni Windows Phone uygulamaları ile bizi şaşırttı.

1330437348_dsc01839.jpg

Nokia Reading uygulamasında, Metro ara yüzü içinde mükemmel uyum sağlayan bir uygulama içine çekici bir RSS toplayıcı ve bir e-kitap okuyucu birleştirilmiş. Kullanıcılar için önceden tanımlı haber kaynaklarından çekici bir dergi düzeniyle görüntülenen ilgi, esas beslemeleri araştıran bir dizi arasından seçim yapmaları mümkün olacak. Uygulama e-kitap kısmını hem dikey ve hem de yatay sunuyor.

Kullanıcılara kolay erişim için giriş ekranına tek başlıktan giriş sağlar ve sesli kitaplar için destek sağlar. Nokia Reading ile ilgili belki de en ilginç  özellik şirketin kendi dijital kitabevinin duyurusudur.

Symbian kullanıcıları Nokia Transport'a muhtemelen oldukça tanıdık ama bu uygulama artık Windows Phone üzerinde yerini aldı. Toplu taşıma güçlü bir vurgu ile, 80 ilde yönlendirme zaman tablosu destekler ve dünya çapında 500'den fazla alan için rehberlik sağlamak için harita verileri kullanır. Nokia Nokia Rading'te olduğu gibi, sık erişilen yollar giriş ekranına tutturulmuş ve Symbian uygulamasından daha gelişmiş bazı özellikleri Windows Phone sürümüne entegre ek işlevselliklerinin yolda olduğunu bildirdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.