Mobil

Nokia ile Sony Mobile arasındaki ipler gerildi

Sony’nin geçtiğimiz gün tanıttığı yeni amiral gemisi modellerinde Zeiss ile ortaklığa gitmesi Nokia yetkililerini rahatsız etti. İşte detaylar.

Nokia ile Sony Mobile arasındaki ipler gerildi

HMD Global bünyesine geçtikten sonra uygun fiyatlı modelleriyle sektöre etkili bir dönüş yapan Nokia, geçtiğimiz gün Sony tarafından tanıtılan yeni telefonlarla ilgili açıklamada bulundu.

Nokia ile Sony Mobile arasındaki ipler gerildi

Bilindiği üzere HMD Global özellikle üst segment modellerinde ZEISS imzası taşıyan optikler kullanıyor. Bu optiklerin ana kamera tarafında son derece başarılı olduğu DxOMark tarafından da tescillenmişti.

Şimdiye kadar mobil pazarda Nokia haricinde bir firma ile işbirliğine gitmeyen ZEISS geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Sony etkinliğinde sahne aldı.

Nokia ile Sony Mobile arasındaki ipler gerildi - Resim : 1

Sony yeni tanıttığı amiral gemisi modeli Xperia 1 II’de kamera tarafında ZEISS ile ortak çalışmalar yaptıklarını açıkladı. Hatta tanıtılan modelin arkasında da direkt olarak ZEISS logosu yer alıyordu.

Bu olayın ardından Nokia cephesinden kısa bir açıklama geldi. Konu ile ilgili bir tweet atan HMD Global yetkilileri, ZEISS ile olan işbirliklerinin devam edeceğini vurguladı. Sony tarafındaki gelişmelerin kendi işlerini etkilemeyeceğini vurgulayan HMD yetkilisi Juho Sarvikas, önümüzdeki dönemde çıkacak olan Nokia modellerinde ZEISS lenslerinin kullanılmaya devam edileceğini vurguladı.

Görülen o ki HMD Global, ZEISS ile olan bağlarını koparmak istemiyor. Fakat ZEISS lenslerinin sektördeki başka bir marka tarafından kullanılması da moralleri biraz bozmuş gibi görünüyor. Bakalım ZEISS tarafından konu ile ilgili bir açıklama gelecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Nokia ve Sony
Bu haberde Nokia ve Sony arasındaki iplerin gerildiğine dair hiçbir şey yok ki. Nasıl bir haber başlığıdır bu?
Cevapla
anu
Bunlar, en aptal takımımızdan, kardeşim. Kendilerini aptal hissettiklerinden, diğerlerini kandırarak güç kazanıyorlar. Böylece, kazanıyorlar da. Karşı çıkmaya, afişe etmeye devam !
Mustafa Duygun
Ya arkadaş zaten Sony Zeiss ile bazı alanlarda ortak ve Sony Diğer fotoğraf makinelerinde Zeiss ile işbirliği içinde yıllardır.
Cevapla
💠Gakko💠
Soni Nokyaya göre daha prestijli bi firma herkes herkesi bilidir bu pazarda
Cevapla
:d
Oled amoleden daha iyi bir panel :dd
Evo
Kardeşim marka ne olursa olsun amoled ekran kullanmayan markalar her daim dandiktir
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.