Mobil

Nokia kendi sonunu mu hazırlıyor?

Yapılan bir analist sonucu, Nokia Windows Phone 7 ile başarısız olup, pazar payını daha çok kaybedebilir.


Nokia, büyük umutlarda Microsoft ile anlaşıp, 2011 sonlarında Windows Phone 7' li akıllı telefonlarıyla piyasadaki yerini güçlendirmeyi amaçlarken, yapılan bir analist Nokia' nın kendi sonunu hazırladığını söylüyor.

Finansal analist Pierre Ferragu yaptığı açıklamada; "Nokia, süratle değişen piyasada büyük bir hızla konumunu kaybediyor. Şirket ikinci çeyrekte akıllı ceplerde 7 puan ve temel ceplerde 6 puan olmak üzere önemli bir pazar payını tekrar kaybetti. Microsoft ile olan ortaklık başarısız olacak gibi görünüyor, zira Nokia'nın markası aşırı bir hızla düşüyor." dedi.

Analist yapılmadan önce AllThingsD.com' un raporuna göre Nokia' nın son finansal çeyrekte 487 milyon euro kayba uğradığı açıklanmıştı.

Nokia, bir numaralı akıllı cep satıcısı ünvanını Apple' a kaptırmıştı. şuan da ise başının tek belası Apple değil. Artık Android ile de uğraşmak zorunda.

Hala akıllarda olan sorun ise şu; Nokia neden Android yerine Windows Phone 7' yi tercih etti? İlerleyen günlerde bu sorunun cevabı netlik kazanabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.