Nokia Lumia 800'ün başına gelmeyen kalmadı!

Lumia su altında da dayandı

Nokia Lumia 800'ün başına gelmeyen kalmadı!

Nokia Lumia 800 Nokia’nın yeni çıkan su geçirmez bir telefonu değil. Hatta hatırlayacak olursanız Nokia’nın ilk Windows Phone 8 telefonu. Nokia Lumia 920’nin gölgesinde diyebileceğimiz telefon Nokia’nın en iyi modellerinden biri.

Geçtiğimiz aylarda Nokia Lumia 800’ün başına gelen bir olayı sizlere aktarayım. Nokia Lumia 800 kullanıcılardan biri tarafından balkondan düşürülüyor. Yeterince yüksek yerden bir akıllı telefon için bu düşüşün telefonun sonu olacağını düşünürsünüz. Ancak Nokia Lumia 800 polikarbonat olmamasına rağmen, sadece güç butonunun zorlanması dışında başka hasar almadı. Durum herkesi şaşırtmıştı.

1365595659_h20pix.jpg

Lumia 800 su altındayken alınan görüntü

Son günlerde Nokia Lumia 800 hakkında Finlandiya’da bir olay daha yaşandı. Buz üzerinde duran bir adam elinde Nokia Lumia 800 tutuyor ve aniden buz kırılıyor. Adam hemen sudan çıkarırken, Lumia’mız 10 dakika kadar soğuk suda kalıyor. Daha sonra telefon da çıkarılıp SIM kartı çıkarılıp kurutuluyor. Evet beklenmedik bir sonuç daha, Lumia 800 hasar görmüyor. Sony Xperia Z’ye taş çıkartacak bir telefon gelmiş, ancak değil kullanıcılar sanıyoruz ki Nokia’nın bile bundan haberi yok.