Mobil

NOKIA Lumia 900 çıktı

Lumia 900'ün teknik özelliklerini sizin için araştırdık.


Nokia Lumia 900, bu hafta Las Vegas'taki 2012 Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı (CES)'te tanıtıldı. Nokia Lumia 900, 10-13 Ocak tarihleri arasında Las Vegas'ta düzenlenen fuarda  "En İyi Akıllı Telefon" ödülü başta olmak üzere, bir çok ödülün sahibi oldu. CES, ABD'nin ve telekomünikasyon sektörünün en önemli etkinlikleri arasında gösteriliyor.

Yapılacak operatör işbirliği ile Nokia Lumia 900, önümüzdeki aylarda ABD'de sadece AT&T yoluyla sunulacak. Windows Phone işletim sistemli cihaz, Nokia'nın Microsoft işletim sistemi için özel ürettiği cihazlar arasında yer almasıyla dikkat çekiyor. Telefon Nokia, Microsoft ve operatör arasındaki güçlü işbirliğinin ilk örneği olması nedeniyle de önem taşıyor.

Nokia Lumia 900'ün etkinlikte layık görüldüğü diğer ödüller şöyle sıralanıyor:

Popular Mechanics Editörün Seçimi Ödülü

  • Popular Science Geleceğin Ürünü Ödülü
  • Popular Science Best of CES 2012 Ödülü
  • LAPTOP dergisinin En İyi Akıllı Telefon CES 2012 Ödülü
  • TechnoBuffalo Okurun Seçimi Ödülü
  • PC Mag Best of CES Akıllı Telefon Ödülü
  • ZDNet CES 2012 En İyi Akıllı Telefon Ödülü
  • Wired Gadget Lab 12 CES'in "en iyi ve ilgi çekici cihazları" Ödülü
  • Gotta Be Mobile Fuarın En İyisi Ödülü

Nokia, Lumia 900 sosyal ağlarla entegre olmuş bir telefon rehberi sunuyor. People Hub uygulaması ile telefon rehberine tek bakışta tüm kişilerin farklı sosyal ağlarda neler yaptığını tek bakışta görmek mümkün. Telefon ayrıca Microsoft tarafında Xbox live desteği sunarken, AT&T tarafında da yüksek hızlı LTE özellikli ağları destekliyor.

Nokia telefonlar arasındaki en geniş ekrana sahip olan Nokia Lumia 900, mavi ve mat siyah renk seçeneklerine sahip olacak. Hem iç hem dış mekanlarda zengin ve parlak görüntü kalitesi için 4,3 inç AMOLED ClearBlack ekrana sahip olan Nokia Lumia 900, uzun ömürlü 1830 batarya ile birlikte geliyor.

1327944656_kjh.jpg

Nokia Lumia 900'ün birinci kamerasında yetersiz ışıklandırılmış ortamlarda bile yüksek çözünürlüklü, büyük boyutlu görüntüler çekmek amacıyla Nokia için özel üretilmiş olan Carl Zeiss mercek, geniş diyafram açıklığı ve yüksek odak açısı genişliği (28 mm) bulunuyor. Üstün kaliteli görüntülü konuşmalar yapmak için parlak ve net görüntü sağlayan geniş diyafram açıklığı ve geniş açılı merceğiyle telefonda bir de ikincil ön kamera yer alıyor.

Nokia Türkiye Genel Müdürü Çiçek Uyansoy İcan, alınan ödülle ilgili şöyle konuşuyor:
"Nokia Lumia 900 henüz piyasaya sürülmeden önce alınan bu ödül, seçtiğimiz yolun ne kadar doğru olduğunu bize gösterirken, bundan sonra atacağımız adımlar konusunda bize cesaret veriyor. Nokia Lumia 900'ün taşıdığı özellikler ile bütünleşik sosyal ağlarda çok farklı bir deneyim sunuyoruz. Nokia Lumia 900 ekosistemini ve Windows Phone platformunu güçlendirmek için Microsoft başta olmak üzere tüm iş ortaklarımızla birlikte aralıksız çalışıyoruz".

Lumia 900'ün teknik özelliklerini sizin için araştırdık.

Dahili hız ve Internet
1.4 GHz işlemci, 4G LTE, Bing, Internet Explorer 9, HTML5, Wi-Fi

Dizayn
4.3 "AMOLED ClearBlack cam dokunmatik ekran, tek parça polikarbon gövde, mükemmel anten performansı

Kameralar
8 MP kamera, Carl Zeiss optik destekli, ikili LED flaş, Otomatik Odaklama, 1 MP ön kamera, görüntülü arama

Pil
Tüm gün pil ömrü, 7 saate kadar konuşma süresi

Sosyal
Facebook, Twitter, LinkedIn, e-posta, Sohbet, SMS

1327945009_lsls.png 1327945050_lklk.png
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.