Mobil

Nokia Lumia 920 hacklendi!

Çinli Hackerlar Lumia 920 modelini Jailbreak yapmayı başardılar.

Nokia Lumia 920 hacklendi!

Akıllı telefon kullanıcıları sahip oldukları cihazları daha özgürce kullanmak ve market dışı ücretsiz uygulama yükleyebilmek  için jailbreak işlemine başvurabiliyorlar. Geçtiğimiz günlerde iOS 7 için jailbreak aracının yayınlandığı haberini duyurmuş ve indirme aracını sizlere sunmuştuk.

Bu kez haber İOS gibi kapalı bir sisteme sahip Windows Phone cephesinden geldi. 'poandsoul' adlı Çinli hacker grubu Nokia'nın Lumia 920 cihazına jailbreak yaptılar. Bunu kanıtlamak için de video yayınlayan bu hacker grubu şimdilik bu uyguladıkları metodu kullanıma sunmadı.

1388439123_img20131230231155.jpg

Bunun sebebini ise korsanı teşvik etmemek olarak gösterildiler. Hackerların asıl amacı ise, Apple'daki Cydia benzeri bir korsan uygulama marketini Windows Phone için de sunmak.

Ancak jailbreak işlemi her ne kadar kişiselleştirilebilir olarak gözükse de yasal olmayan uygulamalar telefonunuza zarar da verebiliyor. Aşağıdaki videoda hacker grubunun ilgili videosunu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.