Mobil

Nokia Lumia 920 mi HTC One mı 1 numara?

Hangi telefon daha iyi dersiniz?


Kamera konusunda akıllı telefonların birincisi Nokia. En azından uzun bir süredir bu konuda rakip tanımıyordu, ta ki HTC One'a kadar. HTC'nin tek problemi telefonlarına isim bulamaması sanırım.

Kamera özelliklerine gelecek olursak, mega piksellerle yarışmayı bırakan HTC yeni telefonunu ultrapiksellerle sundu. Sadece iyi bir telefon olmasıyla değil, kamerasıyla da ilgi görünce Nokia'da hareketlenmeler başladı.

1361355990_7d70cbecd34dac2abcbe5c3dbd7a1b1a.jpg

Nokia'dan HTC One tanıtımı üzerine garip bir twit geldi. "One phone to rule them all" bunun anlamı bir telefon kuralları belirler. Nokia'nın burada bahsettiği telefon Lumia 920.

Windows Phone 8 ile gelen Lumia 920 optik resim stabilizasyonu ve PureView kamerasıyla HTC'nin ona rakip olamayacağını vurguluyor. Nokia Lumia 920 kullanıcılarına soralım, sizce telefonunuzun kamerası 1 numara mı?

Yorumlar
Misafir
920 kamerasını geçecek telefon hatta mobil sistem yok.Neden? Bir arkadaş gündüz ışık patlaması oluyor demiş Öncelikle alışılmışa gelmiş nokia kamerası kullananların 920 telefonun kamerasına alışması en az 3 ayını alır yani telefona ve özelliklerine nelere ve nasıl çekeceğinize o cihazın nasıl ve ne şekilde tepkiler vereceğine alışmak çok zor ama ilk başlarda çektiğim fotolar ile şimdilerde çektiklerim arasında dağlar kadar fark var bir kere 920 de gizli flash var yani gündüz yada gece fotoğraf çeken arkadaşlarım asla flash açarak resim çekmeyin net ve kaliteli resim çekmek isteyen flash kapalı resim çeksin 920 özellikle gece çekiminde zaten kalitesini belli ediyor.Örnek resimler : Yakın çekim modu ile belirli bir alanı öne çıkartılmış resim..kendi çekimim http://f1302.hizliresim.com/16/s/kfq13.jpg Hareket halinde İstiklal Caddesinden Gece Çekilmiş Flash kapalı bir resim Odaklama Kapalı.. http://f1302.hizliresim.com/16/s/kfq4n.jpg http://f1302.hizliresim.com/16/s/kfq91.jpg
Cevapla
s@mi
kamera olayında 808 in üzerine şu sıralar mobil kamera çıkamaz. birde 41 mp li lumia gelirse kamera konusunda nokia tek geçilir. 4 ultrapixel 3 katmandan oluşuyor bu arada. cok ahım şahım bir yenilik değil. 12 ultra pixele gelene kadarda 808 in üzerine çıkamaz. 127 ekranda bakınca olay daha iyi anlaşılır.
Cevapla
Baran
Lumia 920 nin gündüz çekimlerinde problemi var ışığı çok patlatiyor, one içinse daha erken testleri görmek lazım. One da aslında 4.1 mp kamera var ama 4 ayrı sensör var bu yüzden teoride piyasadaki telefonlara göre 3 kat daha iyi ışık alması demek oluyor. Ama dediğim gibi bekleyip görmek lazım
Cevapla
... Kamera başarısını tek hamleyle geçmesi zor gibi görünüyor
Cevapla
sağlamlık ve kamera konusunda Nokianin bir numara olduğunu htc yi üretenlerde biliyor. Htc yi incelemeden Hangisi daha iyi cevap vermek zor olur. Ama şu gerçek ki. Nokianin telefonlarindaki kamera konusundaki başarısını
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.