Mobil

Nokia Lumia iPhone'dan daha çok sattı!

Araştırma raporlarına göre Lumia iPhone'u geçti.


Nokia şirketinin bulunduğu zor durum herkes tarafınca biliniyor. Nokia'nın Lumia akıllı telefonunun piyasaya ilk çıkışında beklenen başarıyı gösteremediği söylendi ancak, Strategy Analytics araştırma şirketinin yayınladığı bir rapora göre Nokia'nın yeni cihazının piyasaya sürüldükten sonraki ilk üççeyrekte yaptığı satışın rakamları, iPhone'un aynı dönemdeki satışlarından daha çok olduğu ortaya çıktı.

Şirketin analistlerinden Neil Shah Nokia'nın bugüne dek 6,9 milyon Lumia sattığını tahmin ediyor ve bu konuyla ilgili şunları söyledi: "iPhone 2007'de piyasaya çıkışını takip eden ilk üç çeyrekte 3.7 milyon sattı. 2009'da da Samsung aynı şekilde sadece 1.3 milyon Android cihazı sattı. Bu nedenle bu başlangıç Nokia ve Microsoft için ümit verici olabilir."

1343225731_heres-a-lumia-800-and-iphone-4s-theyre-about-the-same-size-but-the-lumia-feels-lighter.jpg

2007 de telefon pazarının farklı boyutta olduğunu düşünürsek şuanki durumuna göre kıyaslamak doğrumu bilmiyoruz. Ancak iPhone 5'in piyasaya sürüldükten sonra Nokia'nın Lumia ile yakaladığı hızı devam ettirebilmesi için etkileyici hareketlerde bulunması gerekiyor. Nokia'nın bu yılın sonbahar aylarında ve gelecek yıl ilkbaharda çok iyi ürünler piyasaya süreceğini şimdiden duyuruyor olması bunun farkında olduğunu gösteriyor.

Yorumlar
Misafir
nokia lumianın kasası cok guzel su kasaya andorid yuklesen bomba satıs yaparsın sahlanırsın birden ama androidle aran hic yok google aranmı bozuktur nedir hic yanasmadın lumianın kasası bircok telefonun kasasından kat ve kat guzel gordum kadarıyle işte w8 olması dusunduruyor olay bu andoridmi hızlı w8mi dusununce aklıl diyorki tabiki andorid ve avantajları daha fazla ama w8 marketi acık bakalım ne derece ilerlicekler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.