Mobil

Nokia Lumia'ya yeni kamera seçenekleri!

Nokia yeni kamera ilavelerini bazı Lumia modelleri için sunuyor.

Nokia Lumia'ya yeni kamera seçenekleri!

Nokia'nın Lumia serisi ses getiren telefonlardan oldu. Lumia 900 modelinin 8MP kamerasıyla ve yüksek performansıyla Windows telefonlar arasında iyi bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Amerika ve Çin'de hafta başında duyurulan kamera ekstraları diğer marketlerde haziran ayında çıkması bekleniyor. Lumia serisi telefonlardan 610,710,800 ve 900 modellerine eklenecek olan özellik çok fazla işlevi olmayan kameralar için mecburi görünüyor. Bu uygulamanın eklenmesiyle birlikte bu telefonlardaki iyi derece çözünürlük kameraların değeri artırılmış olacak. Bu açıdan kamera uygulamaları, Lumia için iyi olacak diyebiliriz.

1340444542_lumia.jpg

Uygulamanın temel yapısından bahsedecek olursak "Action Shot" özelliği HTC ve Samsung modellerinde de olduğu gibi arka arkaya benzer bir çok fotoğraf çekme imkanı sunuyor. Bir diğer özellik ise son zamanlarda yaygınlaşan panorama çekim de bu uygulamayla birlikte geliyor.

"Smart Group Shot" içlerinden en ilgi çekici olanı. Scalado teknolojisini kullanan bu özellik bir grup insanın belli sayıda pozunu yakalıyor ve içlerinden en iyi kompozisyon oluşturan fotoğrafı seçiyor. Örneğin grup fotoğraflarında herkesin gözlerinin açık olmasını yakalamak zordur fakat bu özellik sayesinde şaşırtıcı bir şekilde kolaylaşıyor. Eğer kendiniz denemek isterseniz kısa bir süre sonra en yakın teknoloji marketine uğramanızı tavsiye ediyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.