Mobil

Nokia Maps vs Google Maps

İki harita karşı karşıya


Online haritalar yolumuzu bulduran son 10 yılın en büyük icatlarından biri. Bu konuda ilk ve en eski firmanın da Google olduğunu hepimiz biliyoruz. Mobil işletim sistemi sahip olan firmalar ya da mobil üreticiler harita konusunda da kendi çizgilerinden gitme çabasını sürdürüyorlar.

Bunun en büyük sebebi şüphesiz iplerin Google'ın elinde olması onları rahatsız ediyor. İlk adımı Apple ve Microsoft atmıştı. Kaçımız Apple Maps ya da Bing Maps kullanıyor. Bu oranların Google'ı geçmesi için önce Google'a yetişmesi ardından Google'dan farklı bir yön ortaya koyması gerekiyor.

1361371660_nokia-map-system-vs-ios6.jpg

Zaten haritalar konusunda ben Google'ın deneyimlerinin üzerine bir firmanın çıkıp daha başarılı sonuçlarla bir harita uygulaması çıkarağına inanmıyorum. Google'ın yıllardır bu konudaki deneyimleri göz ardı edilemez. Bu günlerde bir hareket de Nokia'dan geliyor. Aşağıdaki videoda Google Maps ile Nokia Maps'in farkını göreceksiniz. Bakalım hangisi bu konuda daha iyi? Ya da belki de bu soruyu şöyle sormalıyım, bakalım Nokia Google kadar iyi olabilmiş mi?

Yorumlar
Misafir
Haritada google 1 numara şuan diğerlerini çöpe at. diğerleri sadece kendi ülkelerinin Haritasi ve bazı batı Ülkeleri haritaları bizim ülkeden iyi. Dediğim gibi kargadan başka kuş Googledan başka iyi harita sunan tanımam.
Cevapla
m@p53
rekabet ortamı var diyebilmek için öncelikle ürünler aynı seviyede olmalı. google maps açık ara öndeyken rekabet ve kullanıcı faydasından söz etmek pek doğru değil.
Cevapla
nokia n8
n8 son nokia telefonum harita ozelligi yemin ediyorum kac defa rezil etti cikmaz sokaklar Eskişehir de cikamadik suan s3 kullaniyorum playstore den indirdiğim progmam birkere yariyolda birakmadi
Cevapla
s@mi
nokia maps arkasına windows desteğini de alınca bence haritası googleye yetisecektir. tekelcilik iyi değil. rekabet kullanıcıya yarar
Cevapla
ssssss
nokia yi sevmem ama nokia telefon da guzel haritasida guzel ayrica google olayi biraz sabit fikir muhabbetine benziyo kotu bile olsa millet google diyor kisaca kendini kandiriyor google surekli guncelleme yapio degisen cok fazla birsey yok
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.